ג’נרל מוטורס צופה ירידה במכירות, תמחוק 5.5 מיליארד ד’ בגין מכירת אופל

  • שוק הרכב האמריקני צפוי לרדת בכ-4% במכירות יוני.
  • ג’נרל מוטורס תמחוק 5.5 מיליארד ד’ בגין מכירת אופל ותגייס 3 מיליארד ד’ להבטחת הפנסיות של העובדים.
  • נמשכת החולשה בסגמנטים הנמוכים של השוק ותמחור גבוה לפיאקאפים ורכבי שטח.

אוטוניוז, 28.06.2017 – ג’נרל מוטורס מכרה את אופל לקבוצת פיג’ו-סיטרואן תמורת כ-2 מיליארד ד’ אבל היא צפויה לרשום מחיקה בסך 5.5 מיליארד ד’, כך מסרה החברה במצגת למשקיעים שהוצגה אתמול (ג’) ע”י צ’אק סטיבנס, סגין נשיא ומנהל כספים ראשי בקבוצה. ההערכה הקודמת היתה למחיקה של 4.5 מיליארד ד’.  ג’י.אמ גם מתכננת לגייס 3 מיליארד ד’ בשוק הכספים כדי לעמוד בהתחייבויות הפנסיוניות לעובדי אופל/ווקסהול.

החברה צופה ששוק הרכב האמריקני יהיה השנה חלש מהצפוי והמכירות בו ברף הנמוך של ה-17 מ’ יחידות, בעוד שקודם לכן ההערכה היתה לאמצע ה-17 מ’. החולשה היא בעיקרה בסגמנט הנמוך של השוק, קרי מכוניות נוסעים, מה שיקטין את את הפגיעה בג’י.אמ, שרווחיה נוצרים בעיקר ממכירות פיקאפים ורכבי שטח. בשני סגמנטים אתה התמחור ממשיך להיות חזק, מסרה הקבוצה במצגת.

מה שעלול לפגוע במכירות היא ירידה מוערכת של כ-7% בערכם של כלי רכב משומשים.

בשבועות האחרונים הודיעה ג’י.אמ על כוונתה להקטין את היקפי הייצור במהלך הקיץ, ומהמצגת ברור מדוע. בסוף 2016 היה לחברה מלאי כלי רכב למכירה ל-71 ימי מכירות ועד לחודש יוני זינק המלאי לכ-110 ימי מכירות. עד סוף השנה מתכננת הקבוצה להקטינו לכ-70 ימי מכירות.

נתוני המלאי של ג'נרל מוטורס (ג'י.אמ)
נתוני המלאי של ג’נרל מוטורס (ג’י.אמ)

מניית ג’י.אמ סיימה את המסחר אתמול בירידה של 0.89% ל-34.21 ד’.

חולשה בשוק ביוני

אנליסט של Kelly Blue Book פירסם השבוע הערכה שביוני מכירות כלי רכב בארה”ב ירדו ב-3.6% בהשוואה ליוני 2016 לכ-1.46 מ’ יחידות וה-SAAR ירד ל-16.3 מ’ יחידות, הרמה הנמוכה ביותר מזה תקופה ארוכה. “בעת שהיצרנים ממשיכים להודיע על הקטנת היקף הייצור במפעליהם בעקבות ביקוש צרכני חלש יותר, זה רק מסמן את 2017 כשנה של ירידה [בשוק],” כתב טים פלמינג, אנליסט ב-KBB. “בנוסף אנו גם רואים ירידה בשיעורי חדירת הליסינג מהשיאים ומתחילים לראות האטה בצמיחת התמריצים [לרכישת כלי רכב] כתוצאה מכך. אלו הם סימנים טובים לבריאות לטווח ארוך של תעשיית הרכב ומצביעים על מחויבות היצרניות לרווחיות ולשמירה על ערכים עתידיים של מכוניות משומשות.”

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!