ג’נרל מוטורס ואובר בשיתוף פעולה חדש בהשכרות לטווח קצר

  • ג’נרל מוטורס משתפת לראשונה פעולה עם אובר בהשכרות לטווח קצר, למרות האחזקות שיש לה ב-Lyft.
  • תוכנית השכרות לטווח קצר של Maven, תופעל בשלב ראשון בסן פרנסיסקו ל-90 יום.
  • פעילות Maven משמשת את ג’י.אמ לוויסות שימוש ומכירות כלי רכב מליסינג מציי רכב.
מייבן, מיזם שיתוף מכוניות של ג'י.אמ (ג'י.אמ)
מייבן, מיזם שיתוף מכוניות של ג’י.אמ (ג’י.אמ)

אוטוניוז, 02.11.2016 – ג’נרל מוטורס החלה לראשונה לשתף פעולה עם אובר, חברת שיתוף המכוניות הגדולה בעולם בהפעלת מכוניות להשכרה לטווח קצר. שיתוף הפעולה יעשה באמצעות Maven, חברת שיתופי נסיעות בבעלות ג’י.אמ שהוקמה בתחילת 2016. עבור ג’י.אמ, שהשקיעה 500 מ’ ד’ בחברת שיתופי הנסיעות Lyft, זהו ניסיון לשיתוף פעולה חדש עם אובר. שיתוף הפעולה מעיד על הצורך של יצרניות הרכב לכסות כמה שיותר אפשריות להתפתחויות בתחום הניידות, שעתידות לפגוע לפי תחזיות שונות, בעסקי הליבה שלהן, ייצור ומכירת מכוניות.

מייבן פועלת לעת עתה בעשר ערים בלבד בארה”ב ובהן אן ארבור, סן פרנסיסקו, ניו יורק סיטי, לוס אנג’לס, שיקאגו, דטרויט ועוד. בתשעה החודשים הראשונים של השנה מייבן ביצעה 12,000 השכרות ומכוניותיה גמאו מעל 23 מיליון מייל, לפי דיווח של ג’נרל מוטורס. מייבן, העושה שימוש במכוניות ג’נרל מוטורס, פעלה עד כה בשיתוף פעולה עם Lyft בפרוייקט Express Drive ונהגיה מימנו את השכרות כלי הרכב באמצעות הסעות שיתופיות, אם כי ניתן לשכור את הרכב ללא שימוש להסעות. ההשכרות מתבצעות למנויים בלבד של תוכנית Express Drive והן למעשה מאפשרות לנהגים שאין ביכולתם לרכוש כלי רכב לפעול בתחבורה המשותפת.

הפרוייקט החדש עם אובר יופעל בשלב ראשון בסן פרנסיסקו בלבד לתקופה של 90 יום. עלות השכרת רכב לשבוע עומדת על 179 דולר לשבוע, בתוספת מסים ואגרות, דומה למחיר שבו משווקת Lyft את המוצר לנהגיה. תשלומים נוספים יבוצעו כחלק מפעילות מסחרית של שוכר כלי הרכב, במידה והוא יסיע נוסעים בתשלום. מנויי התוכנית יכולים להשכיר מכונית גם ב-8 ד’ לשעה למכונית פרטיות בגדלים שונים או ב-14 דולר/שעה ל-SUV. אולם מהמיילאג’ שפרסמה ג’י.אמ שהמכוניות עשו בתשעה חודשים ברור שרובן משמשות לנסיעות שיתופיות.

“אחרי 10 חודשים בלבד מהשקת מייבן ישמנו פלטפורמות B2B זמינות, שג’י.אמ יכולה למנף אותן כדי לנהל את הערך השיורי של כלי רכב שהיו בליסינג ובציי רכב,” אמרה בהודעה לעיתונות ג’וליה שטיין, סגן נשיא בג’י.אמ לניידות עירונית. מהערה זו עולה שהמכוניות המושכרות ע”י מייבן אינן מכוניות חדשות, אלא כאלה שהוחזרו לג’י.אמ מציי רכב.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!