גילי הסינית עומדת לרכוש את פרוטון ולוטוס

  • גילי גברה במרוץ לרכוש את פרוטון על PSA, רנו וסוזוקי.
  • העיסקה עדיין תלויה בבדיקת נאותות.
  • ביחד עם פרוטון תקבל גילי גם את לוטוס הבריטית שפרוטון היא הבעלים שלה.

אוטוניוז, 23.05.2017 – קבוצת הרכב הסינית זצ’יאנג גילי עומדת לרכוש את יצרנית הרכבת המאלזית פרוטון, כך דיווחה סוכנות רויטרס. פרוטון שרויה במשבר כבר מספר שנים. גילי עתידה לרכוש 49% ממניות החברה אחרי שהועדפה על פני קבוצת פיג’ו-סיטרואן. קרלוס טאוורס, הבוס של PSA אמר השנה שפרוטון תתאים מאד ל-PSA. מתחרות נוספות על רכישת פרוטון היו סוזוקי וקבוצת רנו.

מחיר העסקה טרם פורסם והיא ככל הנראה עדיין תלויה בבדיקת נאותות.

פרוטון הוקמה ב-1983 וכיום נמצאת בבעלות DRB-Hicom, מהחברות הגדולות במאלזיה. בשנה שעברה היא נזקקה לתמיכה ממשלתית בגובה 338 מ’ ד’ כדי להמשיך לפעול. בתמורה הבטיחה החברה לבצע תכנית מפנה.

פרוטון מחזיקה בבעלות על חברת לוטוס הבריטית ועל אף שזו חברה שמפסידה כספים בשנים האחרונות, היא מחזיקה בידע ניכר בתחומים חיוניים כמו חומרים מרוכבים והפחתת משקל לכלי רכב. ב-12 החודשים שהסתיימו ב-31 במרץ 2016 הפסידה לוטוס 27.6 מ’ ד’, דיווח ה-FT.

פרוטון מייצרת כיום כלי רכב לשוק המאלזי בלבד בשני מפעלים שלהם יכולת ייצור של 600,000 כלי רכב בשנה. אולם בשנה שעברה החברה ייצרה 150,000 כלי רכב בלבד ופלח השוק שלה נפל ל-15%.

גילי, שאינה מייצרת מכוניות עם הגה בצד ימין (למדינות בהן הנהיגה היא בצד שמאל של הכביש), תנצל את מפעלי פרוטון לייצור כלי רכב עם הגה בצד ימין לשיווק במדינות שבהן הנהיגה היא בצד שמאל של הכביש.

גילי מחזיקה בבעלות אל וולבו מכוניות, יצרנית המכוניות השבדית ואחד המשקיעים בה הוא ווארן באפט, מהמשקיעים הידועים בארה”ב.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!