גידול במכירות ג’יפ וראם ושיפור באירופה הקפיץ ביצועי פיאט-קרייזלר ברבעון הראשון

מוצרים חדשים של פיאט-קרייזלר ששיווקם יחל ברבעון הקרוב (FCA)
מוצרים חדשים של פיאט-קרייזלר ששיווקם יחל ברבעון הקרוב (FCA)

אוטוניוז, 28.04.2016 – קבוצת פיאט-קרייזלר (FCA) רשמה ברבעון הראשון של 2016 EBIT בסך 1.38 מיל’ י’, גידול של 97% בהשוואה לרבעון המקביל. ההכנסות נטו של הקבוצה הסתכמו ב-26.57 מיל’ י’ (2.8%+) בעוד מסירות הקבוצה קטנו בכ-1% ל-1.086 מ’ כלי רכב. הרווח הנקי של הקבוצה הסתכם ב-478 מ’ י’ לעומת 27 מ’ י’ שנה קודם.

אזור צפון אמריקה המשיך להיות המוביל עם הכנסות נטו בסך 17.1 מיל’ י’ (5.9%+) ו-EBIT של 1.2 מיל’ י’. המרווח של ה-EBIT עלה ל-7.2% לעומת 3.7% ברבעון המקביל שנה קודם. ההכנסות נטו מפעילות באירופה גדלו ב-7.6% ל-5.04 מיל’ י’ וה-EBIT הסתכם ב-96 מ’ י’, כמי פי ארבע מאשר במקביל והמרווח זינק ל-1.9% לעומת 0.5% שנה קודם. ההכנסות בדרום אמריקה נפלו ב-15.5% ל-1.3 מיל’ י’. ההכנסות של מזראטי הסתכמו ב-508 מ’ י’ (1.0%-). ירידה נרשמה גם בהכנסות נטו של יצרנית הרכיבים מאגנטי מארלי שהסתכמו ב-2.3 מיל’ י’ (4.7%-).

היבט שלילי אחד לדו”ח של FCA הוא גידול של 1.54 מיל’ י’ בחוב התעשייתי של הקבוצה, ל-6.6 מיל’ י’, שהוסבר בדו”ח כאירוע תקופתי.

FCA נהנתה ברבעון האחרון מהמשך הצמיחה במערב אירופה והמשך הגידול במכירות ג’יפ וראם, אבל סבלה מהמשבר הכלכלי בדרום אמריקה, השוק השלישי בחשיבותו של הקבוצה, אחרי דרום אמריקה ואירופה. לאחרונה החלה FCA לייצר את הג’יפ רנגייד בסין, שוק שבו הנוכחות שלה עד כה היא דלה. לעומת זאת השקתו מחדש של מותג אלפא רומיאו בצפון אמריקה מתנהלת לעת עתה בעצלתיים.

סרג’יו מרקיונה, ה-CEO של הקבוצה אמר בעקבות פרסום התוצאות ש-FCA מתכננת להעביר את ייצור דגמי הראם למפעל סטרלינג הייטס במישיגן ולהעביר יצור רכבי שטח של ג’יפ ממפעל זה למפעל בטולוקה, מכסיקו. צעד זה תואם צעדים של יצרניות רכב אחרות המעבירות את ייצור כלי הרכב הקטנים למכסיקו. בנוסף לכך מרקיונה הודיע שיופסק ייצור הקרייזלר 200 בסטרלינג הייטס וייצור הדודג’ דארט במפעל בבלוידר, אילינויס. גורלם של דגמים אלה עדיין לא ברור.

בתערוכת ג’נבה האחרונה הציגה מזראטי את רכב השטח לבנטה, ששיווקו באירופה אמור להתחיל ברבעון השני והוא אמור לשפר בחדות את הביצועים של מזראטי.

תחזית הקבוצה לכל 2016 לא השתנתה והיא צופה הכנסות של כ-110 מיל’ י’, EBI של כ-5 מיל’ י’, רווח נקי של כ-1.9 מיל’ י’ וחוב תעשייתי נטו מעל ל-5 מיל’ י’.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!