ב.מ.וו מעדיפה להוביל טכנולוגית על פני הובלה במכירות אבל לא תייצר רובו-טקסי

  • יו”ר הנהלת ב.מ.וו אומר שהקבוצה שואפת להוביל טכנולוגית.
  • דגש על חשמול מערכות הנעה וקישוריות.
  • ליבת הנהיגה החשמלית תישאר בבעלות יצרניות הרכב.
ב.מ.וו VISION NEXT 100. אתגרים חדשים לקבוצה במאה הקרובה (ב.מ.וו)
ב.מ.וו VISION NEXT 100. אתגרים חדשים לקבוצה במאה הקרובה (ב.מ.וו)

אוטוניוז, 21.05.2017 – ב.מ.וו אינה מתכוונת למקד את מאמציה בשנים הקרובות במובילות טכנולוגית בתחומי מערכות הנעה חשמליות וקישוריות גם אז זה יבוא על חשבון היקף מכירות, כך אמר הראלד קרוגר, יו”ר הנהלת החברה. קרוגר, שצוטט באוטומוטיב ניוז אחרי שיחה עם עתונאים במטרה החברה במינכן, אמר שההצלחה בעתיד תלויה בהובלה טכנולוגית בתחומי צמיחה חדשים יותר מאשר בהיקפי מכירות. לאחרונה פורסם שב.מ.וו מתכננת להגדיל את היקף הייצור במפעליה לעד שלושה מיליון כלי רכב לשנה ב-2020.

בתחום ההנעה החשמלית אמר קרוגר שלמכוניות תאי דלק חשמליים יהיה תפקיד לשחק בעתיד. “אנחנו עובדים עם טויוטה על דור חדש של כלי רכב תאי דלק חשמליים,” צוטט קרוגר כאומר. “בשנה שעברה העלינו לכבישים צי רכב קטן מבוסס על סדרה 5 גראן טוריסמו. ב-2021 אנחנו מתכננים סדרה קטנה כצעד הבא בטכנולוגיית תאי הדלק.” לדבריו אין אפשרות לנבא מה יהיה קצב הגידול במכירות מכוניות תאי דלק חשמליים ב-2030.

ספקי ציוד לא יתחרו ביצרניות

בהתייחסו לנהיגה אוטונומית אמר קרוגר שספקי ציוד לעולם לא יוכלו להשיג פתרונות נהיגה אוטונומית מקיפים בגלל שיצרניות הרכב ישמרו את עוצמת המחשוב והתוכנה כיכולת ליבה. “אנחנו לא הטובים ביותר בייצור רדאר ובקרת ראיה אז אנחנו עובדים עם מובילאיי. אנחנו לא עושים צ’יפים אז אנחנו משתפים פעולה עם אינטל. רק לקחנו את דלפי לשתף פעולה בתוכנה ובידע במערכות,” אמר קרוגר. אולם לדבריו כדי שמכונית תרגיש נכון, רולס-רויס כמו “שטיח מעופף” או לשמור על התכונות הדינמיות של המיני, דרושה מומחיות של יצרניות הרכב.

קרוגר אמר שהחברה תמיד תייצר מכוניות עם גלגל הגה כדי שהנהג יוכל תמיד לחזור ולנהוג במכונית. “לעולם לא תראו רובו-טקסי מב.מ.וו,” אמר קרוגר.

קרוגר צופה שעד 2025 רבע מכלי הרכב של ב.מ.וו יהיו מחושמלים. אבל גם אז עיקר המכירות יהיו של מנועי בעירה פנימית וכדי לעמוד בדרישות להפחתת פליטות חייבים להמשיך ולפתח את מנועי הדיזל.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!