ב.מ.וו ו-IBM מפתחות מערכת קוגניטיבית, מבוססת למידת מכונה, להתאמת מכונית לנהג

  • המערכות מבוססת על המחשב Watson ושוכנת בענן.
  • הביצועים מבוססים יכולת למידת מכונה של המחשב.
  • ארבע מכוניות i8 ידגימו את האבטיפוס של הפתרונות הקוגניטיביים.
טקס מסירת מכוניות i8 מנציגי ב.מ.וו לנציגי IBM (יח"צ)
טקס מסירת מכוניות i8 מנציגי ב.מ.וו לנציגי IBM (יח”צ)

אוטוניוז, 19.12.2016 – בעוד שיצרניות הרכב ממשיכות בדהרה בפיתוח ישומי המכונית האוטונומית, קבוצת ב.מ.וו פונה גם לכיוון הייטקי אחר ותפתח בשיתוף IBM מערכת קוגניטיבית שתסייע לנהג (האנושי) לנהוג במכוניתו. המערכת תבוסס על יכולת המחשוב הקוגניטיבי של ווטסון, שתאפשר התאמת חווית נהיגה אישית ותייצר מערכות תמיכה אינטואיטיביות במכוניות העתיד של ב.מ.וו.

לווטסון יכולת למידת מכונה (Machine Learning) שיאפשרו לכלי רכב ללמוד את העדפות הנהגים, צרכיהם, הרגליהם ואותם הם יוכלו להתאים לאוחזים בהגה. הנהג יוכל לשאול את המכונית שאלות בדיבור רגיל כשעיניו ממשיכות להתמקד בכביש שלפניו. הפתרון החדש ישלב גם מידע מחברת Weather Company של IBM המספקת, בזמן אמת, עדכוני דרך, מזג האוויר, מצב התנועה ומצב הרכב כולל המלצות.

“שילוב בינה מלאכותית ולמידת מכונה יחד עם מגוון מקורות המידע תספק לנו חוויה חושית בזמן נהיגה כמותה לא הכרנו עד היום,” אמר בהודעה לעיתונות איתן הדר ממעבדת המחקר של IBM בחיפה. “המערכות החכמות יתנו מענה לצרכים השונים שלנו בחיי היום יום בצורה הוליסטית יגבירו את הבטיחות שלנו על הכביש.”

במסגרת ההסכם, קבוצת מחקר של  BMW תמוקם במטה ה-IoT העולמי של IBM במינכן. כדי לקדם את המחקר שלה בתחום הרכב ולהדגים את יכולות טכנולוגיות ווטסון IoT ללקוחותיה,

IBM תציב ארבע מכוניות ספורט היברידיות מדגם ב.מ.וו i8 במטה ווטסון בתחום ה-IoT במינכן שעליהם יודגמו יכולות פתרונות קוגניטיביים ברמת אבטיפוס שיפעלו על פלטפורמת הענן Bluemix של IBM.

על פי מחקרים של IBM, ישנן מספר מגמות המאפיינות כיום את עולם הרכב ואת הקשר בין מכוניות ובני אדם: כלי רכב המסוגלים לאבחן ולתקן את עצמם ואפילו לסייע בתיקון כלי רכב אחרים, ללא מגע יד אדם; כלי רכב היודעים להתחבר לכלי רכב אחרים ולעולם סביבם; מכוניות עם יכולת קוגניטיבית ללמוד ברציפות את התנהגות הנהג, הנוסעים וכלי רכב אחרים ולספק עצות על בסיס המידע. בנוסף, כלי רכב הופכים היום ליותר ויותר אוטונומיים, הם יודעים להתאים עצמם להעדפות אישיות של הנהג, החל מהתאמת גובה המושב ועד זיהוי ומיקום היעדים המועדפים על הנהג. כלי הרכב גם יודעים לעשות אינטגרציה עם מכשירים חכמים אחרים, הפיכתם לחלק ממגמת ה-IoT תוך חיבור לתנועה, למזג האוויר ולאירועים הקשורים לעולם המובייל המתרחשים מסביב.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!