ב.מ.וו דוחה טענות למניפולציות במנועי דיזל, מבצעת ריקול למנועי יורו 5

  • בניגוד לאודי ומרצדס-בנץ ב.מ.וו אינה מבצעת ריקול למנועי דיזל יורו 6.
  • טוענת שכל דגמי היורו 6 אותם שיווקה עומדים בתקנות.
  • תבצע ריקול למנועי יורו 5.

אוטוניוז, 24.07.2017 – ב.מ.וו פרסמה אתמול (א’) הודעה ובה היא דוחה את ההאשמות כי נעשו מניפולציות בחישוב פליטות המזהמים מכלי הרכב שלה. “קבוצת ב.מ.וו דוחה באופן מוחלט האשמות כי רכבי דיזל יורו 6 שנמכרו על ידי החברה אינם מספקים טיפול נאות בגזי פליטה בגלל מכלים קטנים מדי של אדבלו (השם המסחרי לאוריאה, י.צ),” אמרה ב.מ.וו בהודעה. אולם בסיום ההודעה מוסרת הקבוצה שהיא תבצע ריקול וולונטרי לשידרוג תוכנה למנועי יורו 5. “אנחנו רואים בכך חלק מתוכנית מקיפה ומשותפת של צעדים בהם מעורבים עיריות והתעשייה, במטרה לשפר עוד יותר את איכות האוויר בערים ללא איסורי נהיגה מקיפים.”

ההודעה של ב.מ.וו, התפרסמה כתגובה, בין השאר, לכתבה בדר שפיגל שהאשים את יצרניות הרכב הגרמניות בתיאום מחירים של רכיבי מכוניות וגם לריקולים המקיפים שעליהן הודיע בשבוע שעבר מרצדס-בנץ ואודי. אולם ב.מ.וו הצניעה ככל האפשר את הריקול למנועי יורו 5.

לדברי ב.מ.וו הטכנולוגיה שבה היא השתמשה, במנועי יורו 6, הכוללת שימוש באוריאה ובממירים קטליטיים מקטינה את פליטות תחמוצות החנקן (NOx) ועומדת בכל הדרישות הרגולטוריות ו”פירוש הדבר שאין צורך בכל ריקול לכלי רכב או שידרוג תוכנה למנועי יורו 6,” כתבה החברה בהודעה.

בתגובה לטענה לתיאום במחירים בציוד לאוריאה, אמרה ב.מ.וו בהודעה, שהיצרניות דנו בהתקנת תשתית נדרשת לאוריאה (AdBlue) לחידוש מלאי במכוניות שאזל בהן הנוזל.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!