בעקבות טסלה גם ג’י.אמ גייסה אג”ח זבל ב-3 מיליארד ד’

  • האג”ח מיועד לכסות את התחייבויות לקרנות הפנסיה של עובדי אופל.
  • ריבית בין 4.20% ל-5.40% על ארבע סדרות אג”ח.

אוטוניוז, 14.08.2017 – ג’נרל מוטורס השלימה גיוס הון באמצעות אג”ח זבל בסכום של שלושה מיליארד ד’. האג”ח גויס בארבע סדרות ובריבית שנעה בין 4.20% ל-5.40%. האג”ח אינן מובטחות. מועדי הפרעון של סדרות האג”ח החדשות בם בין 2020 ל-2048.

בשבוע שעבר השלימה טסלה גיוס הון דומה ובו היא גייסה 1.8 מיליארד ד’ בריבית של 5.30%, שיעור ריבית נמוך מהריבית הגבוהה ביותר שהציעה ג’י.אמ לסידרת בסך 750 מ’ ד’. האג”ח של טסלה עומד לפרעון ב-2025.

ג’נרל מוטורס אמרה שהגיוס ההון מיועד למלא התחייבויות פנסיוניות לעובדי אופל, שנמכרה לאחרונה לקבוצת פיג’ו-סיטרואן ולמטרות כלליות של הקבוצה.

ג’י.אמ השלימה את מכירת אופל לפיג’ו-סיטרואן, תמורת 2.2 מיליארד ד’. אולם החברה תאלץ לבצע הפרשה בגובה של כ-5 מיליארד ד’ ויש לה התחייבויות במיליארדי דולרים לקרנות הפנסיה של עובדי אופל.

הריביות שהציעו טסלה וג’נרל מוטורס מושכות משקיעים בגלל רמת הריבית הנמוכה מאד השוררת בעשור האחרון בשווקי ההון העולמיים, מה שמאפשר לחברות לגייס הון אפילו מבלי שהן מציעות בטחונות.

אולם ההבדל בין שתי החברות הוא עדיין מובהק. לג’י.אמ צפויים קשיים בטווח הבינוני בגלל הירידה במכירות כלי רכב חדשים בשוק הרכב האמריקני, בעוד טסלה עומדת בשלב המכריע להתפתחותה, תחילת הייצור ההמוני של מודל 3.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!