בעקבות השערוריות קלאניק, הבוס של אובר, יצא לחופשה ללא תשלום

  • קלאניק הסביר את החופשה בצורך להתאבל על אימו שנהרגה לאחרונה.
  • סידרה של משברים הכוללים הטרדות מיניות והאשמות על גניבת סודות מסחריים, השתלטו בסדר יומו בתקופה האחרונה.
  • לא נקבע מועד לסיום החופשה ללא תשלום.

אוטוניוז, 14.06.2017 – טראוויס קלאניק, הבוס תחת מצור של אובר ומי שמזוהה ביותר עם תחבורה שיתופית, הודיע שהוא יוצא לחופשה ללא תשלום. אובר נקלעה בחודשים האחרונים לסידרה של משברים, שחלקו של קלאניק בהם לא היה מבוטל. בעקבות המשברים עזבו את החברה בכירים אחדים. יציאתו של קלאניק (40) לחופשה שסיומה לא נקבע, הוסברה על ידו באימייל לעובדים בצורך להתאבל על אימו שמתה לאחרונה בתאונת שייט בה גם נפצע אביו.

אובר הפכה להיות הסטארטאפ המוערך ביותר בהיסטוריה עם שווי שוק של כ-70 מיליארד ד’ בהתבסס על גיוסי הכספים שהיא עשתה. אולם בשנה האחרונה היא ספגה מכות אחדות, כולל היציאה מסין, שוק שבו היא התקשתה להתחרות מול דידי הסינית והתביעה של וואיימו בגין גניבת סודות מסחריים.

“אם אנחנו הולכים לעבוד על אובר 2.0, אני גם צריך לעבוד על טראוויס 2.0 כדי להפוך למנהיג שהחברה הזאת צריכה ואתם ראויים לו,” כתב קלאניק באימייל שפורסם ע”י רויטרס.

לאחרונה דובר על החלפתו של קלאניק, במיוחד על רקע להטרדות מיניות באובר והתנהגות בלתי הולמת של קלאניק עצמו כלפי נהגי החברה.

שר המשפטים לשעבר מייעץ

אובר שכרה לאחרונה את אריק הולדר, שהיה שר המשפטים האמריקני בממשל אובמה, כדי לייעץ לחבורה. השבוע פורסמו החלטות מהמלצותיו של הולדר בהן הוא קרא להקטנת סמכויותיו הנרחבות של קלאניק ובקרה טובה יותר על הוצאות, משאבי אנוש והתנהגות מנהלים. קלאניק, ככל הנראה, לא נכח בשיחה שניהלה השבוע החברה עם עובדיה על 47 מסקנות שהגיש הולדר.

פרשת ההטרדות המיניות החלה להתגלגל עם פרסום פוסט של מהנדסת בחברה שתיארה את מסכת ההטרדות שעברה וחוסר התגובה של מנהלים. אובר גם נתבעה לאחרונה ע”י ואיימו, החברה הבת של אלפאבית המפתחת מערכות נהיגה אוטונומית בגין גניבת סודות מסחריים. לאחרונה פיטרה החברה את אנתוני לבנדובסקי, המהנדס שעזב את גוגל, הקים את Otto ומכר אותה לאובר תמורת 680 מ’ ד’, אחרי שהוא סרב לשתף פעולה בהגנת החברה מתביעה מחשש שיפליל את עצמו.

“בתקופה הביניים, צוות המנהיגות ינהל את החברה”, כתב קלאניק באימייל לעובדים. “אני אהיה זמין לפי הצורך להחלטות האסטרטגיות ביותר, אבל אני אני אתמוך בהם להיות נועזים והחלטיים כדי להזיז את החברה קדימה במהירות.”

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!