בלוג העורך: כשג’נרל מוטורס משתעלת שר התחבורה נרטב

  • שר התחבורה ישראל כץ הגיע לחגוג חנוכת מרכז ניסויים וספג מקלחת קרה.
  • גיל גולן, הנציג הבכיר ביותר של תעשיית הרכב בישראל, דאג שהשר ידע מה ג’נרל מוטורס חושבת.
  • הגישה למרכז החדש היא משביל עפר המתאים לטנקים אבל לא למכוניות פרטיות.
גיל גולן (משמאל) הנציג הבכיר של תעשיית הרכב בישראל, בחולצת תכלת בהירה מגוהצת היטב, הורס לשר כץ, בחולצה כהה ומקומטת, את חנוכת מרכז הניסויים (אוטוניוז)

אוטוניוז, 03.10.2017, יעקב צלאל – שר התחבורה, ישראל כץ בא לחגוג אתמול (ב’) את חנוכת “מרכז ניסויים לתחבורה חכמה ואוטונומית” על קטע כביש חדש ליד שפיים וחזר לירושלים אחרי שספג מקלחת קרה, שלא לומר ביצה על הפנים, מגיל גולן, הנציג הבכיר ביותר של התעשיה האוטומוטיבית בישראל.

גולן אמר לשר באופן שאינו משתמע לשתי פנים שפיסת האספלט שהשר חנך, שהגישה אליה היא בדרך עפר המתאימה לרכבי השטח של ג’י.אמ או לטנקים של צה”ל, אבל לא לשברולט בולט החשמלית, היא לא בדיוק מה שענקית המכוניות ג’נרל מוטורס, שאתמול המניה שלה המריאה לשיא חדש, זקוקה לו. המניה של ג’י.אמ המריאה לא מעט בזכות עבודתם של גולן ועמיתיו לצוות ג’י.אמ בישראל בפיתוח מערכת נהיגה אוטונומית, אחרי שדויטשה בנק קבע שג’נרל מוטורס מקדימה את תעשיית הרכב בפיתוח מכונית אוטונומית בשנים. אבל גולן לא מרוצה. התעשיה מתקדמת בקצב מסחרר, הוא אמר לשר התחבורה בעוד ישראל, כלומר שלטונות המדינה והשר בראשם, אינם מבינים את מה שקורה בעולם ומשאירים את היזמים המקומיים מדדים אחרי תעשיה דוהרת ומשתנה במהירות.

כביש הגישה למתקן הניסויים לרכב אוטונומי (אוטוניוז)

כיאה לאיש ג’נרל מוטורס, חברת ענק ותאגיד ביורוקרטי שאינו מסגיר רגשות ואומר רק מה שהתכוון לומר, נראה היה שגולן, לבוש היטב בחולצת תכלת, ניגוד בולט לכל הטי-שירטס של מרבית יזמי ההייטק המקומיים, הכין את דבריו מראש. הוא דיבר באופן רהוט וברור כאשר מסביבו עיתונאים שהתנפלו על דבריו כמוצאי שלל רב. ההודעה לעיתונות ששלח משרד התחבורה אחר הצהריים היתה ככוסות רוח למת.

כאשר סיים גולן את דבריו ושר התחבורה עזב את האוהל, דחק בו אחד מעוזריו להציע לשר התחבורה סיבוב בשברולט בולט שעמדה לא רחוק משם, הצעה שכל נציג של סטראטאפ היה קופץ עליה בעיניים עצומות. גולן, נציג המעצמה התעשייתית ג’י.אמ, ביטל את ההצעה בתנועת יד.

את מה שהיה לג’נרל מוטורס לומר לשר התחבורה הוא כבר אמר.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!