בכיר גרמני מקבוצת פולקסווגן יודה בהטעיית שלטונות ארה”ב בפרשיית הדיזלגייט

  • אוליבר שמידט, בכיר בפולקסווגן נמצא בכלא אמריקני כבר שמונה חודשים.
  • משפטו אמור להיפתח בינואר, אבל יתכן שהוא כבר סגר על עיסקת טיעון עם התביעה.
  • ה-FBI זקוק לעוד שבעה בכירים בפולקסווגן, אבל הם לא יתנדבו לטוס לארה”ב.

אוטוניוז, 27.07.2017 – אוליבר שמידט, הבכיר מקבוצת פולקסווגן הנמצא במעצר בארה”ב כשמונה חודשים, כחשוד בפרשת הדיזלגייט צפוי להודות באשמה בפרשת הדיזלגייט. שמידט צפוי להודות באשמה בדיון הראשון בפרשה שיערך ב-4 באוגוסט בדטרויט, מסרה סוכנות רויטרס.

שמידט היה מנהל מרכז להנדסה ואיכות הסביבה של פולקסווגן במישיגן וקישר בין הקבוצה לבין שלטונות ארה”ב בעת שפרשת הדיזגייט נחקרה. שמידט מואדם בביצוע 11 פשעים שהעונש המקסימלי עבורם הוא 169 שנות מעצר. שלטונות ארה”ב סרבו לשחררו בערבות מחשש הוא יימלט מהמדינה.

התנאים להודאה ששמידט עתיד להודות בה, אינם ידועים ולא ברור איזו עיסקת טיעון הושגה עימו.

עד כה הודה בעבירה מהנדס אמריקני אחד שעבד בשורות פולקסווגן, ג’יימס ליאנג, שהסכים להודות שהוא הטעה את הרגולטורים. ליאנג משתף פעולה עם התביעה. גזר דינו צפוי להינתן ב-25 אוגוסט.

החקירה, המתנהלת ע”י ה-FBI שבין רשימת מבוקשין נמצאים שבעה בכירים מקבוצת פולקסווגן, ובהם המהנדס היינץ-יקוב נויסר, לשעבר ראש מחלקת הפיתוח של קבוצת פולקסווגן. אולם הסיכוי שנויסר, ובכירים נוספים, יוסגרו ע”י גרמניה לארה”ב הוא נמוך ביותר.

“עכשיו ברור כי המנהלים הבכירים של פולקסווגן ידעו על פעילות בלתי חוקית זו, ושמרו בכוונה רגולטורים, בעלי מניות ולקוחות בחושך – והם עשו זאת במשך שנים”, אמר בינואר האחרון אנדרו מק’אב, סגן מנהל ה-FBI, אנדרו מק’קבה בינואר האחרון. “אנחנו לא יכולים לשים חברות בכלא, אבל אנחנו יכולים להטיל על אחריות אישית על העובדים.”

 

 

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!