בורג-ורנר מגבירה נוכחות בחישמול רכב עם רכישת Sevcon

  • Sevcon מייצרת מטענים לסוללות כלי רכב חשמליים.
  • מערכות בקרה לכלי רכב חשמליים והייברידיים.
  • בורג-ורנר תשלם 200 מ’ ד’ עבור רכישת מלאה של החברה.
סידרת המוצרים של סווקון (סווקון)
סידרת המוצרים של סווקון (סווקון)

אוטוניוז, 18.07.2017 – בורג-ורנר, קבוצת טיר 1, הודיעה אתמול (ב’) על רכישת Sevcon Inc. חברה המפתחת ומייצרת מערכות חישמול כלי רכב. בכך מגבירה בורג-ורנר את מאמצי החדירה שלה לשוק חדש עבור קבוצות הטיר 1. עד כה פעל בורג-ורנר בעיקר בתחום של מערכות טורבו, כולל טורבו חשמלי ומערכות תמסורת.

סווקון היא ספקית עולמית של פתרונות בקרה וחשמל לכלי רכב חשמליים והייברידיים. מוצרי סווקון מאפשרים שליטה על התנועה ועל מהירות כלי הרכב, שילוב פונקציות מיוחדות, ייעול צריכת האנרגיה וסיוע בהפחתת זיהום האוויר. יחידה בשם Bassi, חברה איטלקית שנרכשה בשנה שעברה, מייצרת מטעני סוללות לכלי רכב חשמליים וציוד נוסף למערכות שאינן אוטומוטיביות. סווקון פועלת מארה”ב, בריטניה, צרפת, גרמניה, סין ואזור אסיה פסיפיק.

סכום הרכישה הוא כ-200 מ’ ד’, דיווחה סווקון, כ-22 ד’ למניה, פרמיה של 61% על מחיר המניה בסגירה ב-14 ביולי בניו יורק. העיסקה מאיצה את “האסטרטגיה הקיימת של החברה לספק טכנולוגיה מובילה לכל סוגי מערכות הנעה, בעירה, היברידית וחשמל,” אמר ג’יימס ורייה, מנכ”ל בורג-ורנר.

“המיזוג המוצע עם בורג-ורנר מספק ערך משמעותי לבעלי המניות שלנו ואת הסיכוי של סווקון למקסם השקעות צמיחה קודמות לונצל הזדמנויות גדולות יותר כחלק מארגון הרבה יותר גדול עם נוכחות משמעותית בשוק,” אמר נשיא ו-CEO של סווקון מאט בויל.

מחזור המכירות של סווקון ב-2016 הגיע ל-49.8 מ’ ד’, גידול של כ-20% בהשוואה ל-2015, אולם החברה דיווחה על הפסד תפעולי של 5.3 מ’ ד’, לעומת רווח של 1.9 מ’ ד’ שנה קודם, תוצאה עלויות גיוס כוח אדם וירידה בערכה של הליש”ט בעקבות ההצבעה בעד הברקזיט במשאל עם בבריטניה.

ברבעון השני 2017 זינק מחזור המכירות של החברה ב-19%, בעיקר הודות לשילוב המכירות של Bassi וחודש מכירות נוסף בהשוואה לשנה שעברה. המכירות של Bassi זינקו מ-4 מ’ ד’ שנה קודם ל-7 מ’ ד’. מכירות ליצרניות רכב גדלו ב-21%. סוויקון רשמה הפסד נקי של 2.3 מ’ ד’ לתקופה לעומת הפסד 1.7 מ’ ד’ שנה קודם.

בורג-ורנר היא מהמשקיעות ב-Autotech Ventures, קרן הון סיכון הפועלת מעמק הסיליקון במטרה לגשר בין סטארטאפים לתעשיית הרכב. החברה השקיעה 10 מ’ ד’. לאחרונה גייסה אוטוטק ונצ’רס 120 מ’ ד’.

Sevcon_Investor_Presentation_April_2017_Final

 

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!