בהסכם טיעון פולקסווגן תשלם לממשל האמריקני 4.3 מיליארד דולר בגין הדיזלגייט

  • קבוצת פולקסווגן תודה באשמה פלילית ותשלם קנסות בגין עבירות פליליות ואזרחיות.
  • הסכום המצטבר של שפולקסווגן התחייבה לשלם בגין הדיזלגייט, כ-20 מיליארד דולר, עולה על סכום ההפרשות עד כה.
  • בכיר בחברה נעצר בארה”ב.

אוטוניוז, 10.01.2017 – קבוצת פולקסווגן תשלם קנסות בסך 4.3 מיליארד דולר לממשל האמריקני במטרה לסגור את התביעות הפליליות והאזרחיות שעומדות מול הקבוצה בעקבות פרשת הדיזלגייט. ההסכם עדיין זקוק לאישור של הנהלת קבוצת פולקסווגן, מועצת המנהלים של הקבוצה ושל הנהלות המותגים הקשורות לפרשה, נמסר בדיווח לבורסה. ביצוע ההסכם תלוי גם בארגונים אמריקנים.

פולקסווגן ניהלה שיחות עם משרד המשפטים האמריקני ומשמר המכס והגבולות במסגרתם הושג הפתרון. כחלק מההסכם פולקסווגן תודה בעבירות פליליות.

פולקסווגן מסרה שבעקבות ההסכם התחייבויותיה לפיצוי נפגעים יהיו גדולות יותר מאשר ההפרשות שהיא עשתה, אולם החברה טרם דיווחה על הפרשות נוספות. עד כה לפי הערכות הפרישה פולקסווגן מעל 15 מיליארד יורו לתשלומים לבעלי מכוניות אמריקנים ולנפגעים נוספים.

ההודאה של פולקסווגן באישום פלילי היא יוצאת דופן. חברות ששילמו קנסות גבוהים בשנים האחרונות כמו ג’נרל מוטורס וטויוטה עשו זאת מבלי להודות בעבירות כלשהן.

ביום שבת האחרון עצרו סוכנים של ה-FBI את אוליבר שמידט, בכיר בפולקסווגן שהיה אחראי על עמידה בתקנות זיהום בארה”ב היה לפי דיווח בניו יורק טיימס, בורג מרכזי בכיסוי רמאות הדיזלגייט. עדיין לא ברור מה יהיה מעמדו אחרי חתימת השלמת ההסכם בין פולקסווגן לשלטונות ארה”ב.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!