א.ד.י מערכות קיבלה אישור למערכת ה-Movon, תנסה לערער הדומיננטיות של מובילאיי בשוק 350 מ’ ש’ בשנה

  • מערכת ה-ADAS החדשה בשוק המקומי תהיה זכאית להנחות מחברות הביטוח.
  • שוק ה-ADAS בהתקנה מקומית צפוי לצמוח לכמעט 400 מיליון שקל החל מ-2018.
  • מובון מבוססת על מצלמת ווידיאו ומתריעה על סכנות מלפנים וסטיה מנתיב.
אבי זינו, מנכ"ל משותף בא.ד.י מערכות (משמאל), סמנכ"ל Movon, מר Gyun H. Sho (במרכז) ומוטי קוסובסקי סמנכ"ל בא.ד.י מערכות בהשקת מכשיר Movon
אבי זינו, מנכ”ל משותף בא.ד.י מערכות (משמאל), סמנכ”ל Movon, מר Gyun H. Sho (במרכז) ומוטי קוסובסקי סמנכ”ל בא.ד.י מערכות בהשקת מכשיר Movon

אוטוניוז, 15.05.2017 – מערכת הבטיחות Movon, המשווקת ע”י א.ד.י מערכות זכתה לאחרונה לאישור מטעם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים כ”מערכת העומדת בהגדרות מערכות בטיחות למניעת תאונות דרכים עם התראה מפני התנגשות (FCW) וסטיה מנתיב הנסיעה (LDW).” מטרת האישור היא מתן הנחות מחברות הביטוח.

א.ד.י מערכות החלה לשווק את המערכת לפני כחודשיים כשבשלב ראשון הדגש במכירות הוא על שוק האפטרמרקט ובשלב שני ניסיון לחדור לשוק המוסדי באמצעות יבואניות רכב וחברות ליסינג.

מערכת מובון סורקת את תוואי הכביש באמצעות מצלמת ווידיאו ומשגרת התרעות קוליות ו-וויזואליות לנהג/ת. המערכת מתריעה מפני התנגשות צפויה ברכבים שלפנים, סטיות מנתיב הנסיעה ומעבר נתיבים ללא איתות.

המערכת מבוססת על מצלמה המותקנת על גבי השמשה הקדמית. לדברי החברה זו המערכת היחידה בשוק המקומי עם מצלמת DVR FHD המסוגלת לתעד את מהלך הנסיעה מערכת התראהWAKE UP CALL  עם תחילת נסיעת הרכב שלפנים.
מחיר מערכת מובון, כולל התקנה, עומד על 2,490 ש’ כולל אחריות לשלוש שנים.

שוק השווה 350 מ’ ש’ בשנה

א.ד.י מערכות מקווה להתחרות בשוק המקומי למערכות התרעה, שבו בשלב זה קיימת דומיננטיות כמעט מלאה של מובילאיי. לפי הצהרה של שר התחבורה, ישראל כץ, החל מ-1 בינואר 2018, תהיה חובת התקנת מערכת ADAS דוגמת זו של מובילאיי או מובון, בכל כלי הרכב המיובאים.  “השתכנעתי כי מערכות כאלה מצילות חיים ומצמצמות תאונות דרכים בעשרות אחוזים,” אמר השר כץ.

בנוסף לכך החל מנובמבר 2016 מותקנות מערכות התרעה גם בכלי רכב כבדים מעל 3.5 טון משנות ייצור 2012 ומעלה, תוספת של כמה אלפי יחידות בשנה למכירות.

במידה והצהרתו תיושם ומערכות ADAS מסוג זה יהיו חובה בכל כלי הרכב החדשים החל מ-2018 הרי שהמחזור בשוק הזה צפוי לעמוד על כ-370 מ’ ש’ בשנה, בהנחת מסירות של כ-300,000 כלי רכב חדשים בשנה וששליש מהם יגיעו עם מערכות מקוריות ובשני השלישים האחרים יהיה צורך בהתקנה מקומית. 300 מ’ ש’ תהיה עלות התקנה אצל יבואניות הרכב וחברות הליסינג ועוד לפחות 60 מ’ ש’ בשנה מהתקנות במכוניות משומשות, המסובסדות ע”י משרד התחבורה בהיקף של 180 מ’ ש’ בשלוש שנים.

אולם למעשה כל הסכום של 300 מ’ ש’ שאותם משלמים לכאורה רוכשי רכב חדש מגיע מזיכוי בגובה של כ-1,500 ש’ המוענק ליבואניות הרכב בגין התקנת המערכת. לכן בכלי רכב חדש המערכת כולה מסובסדת ע”י המדינה.

אם א.ד.י מערכות תצליח לשכנע את הצרכנים מוסדיים ופרטיים שהמערכת שלה טובה כמו זו של מובילאיי, ואם היה תהיה מסוגלת להציע להם מחיר תחרותי, הרי שתזכה לדריסת רגל בשוק ששולי הרווח בו, לפחות אלה של מובילאיי, גבוהים למדי.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!