א.ד.י מערכות השיקה את Movon, מכשיר ADAS מתחרה למובילאיי, מקווה לפלח שוק של 15%

  • Movon קבוצת עסקים קוריאנית, התאימה את המכשיר שפיתחה לשוק הישראלי.
  • תחרות משמעותית ראשונה למובילאיי.
  • המכשיר ישווק בתחילה בשוק האפטרמרקט ואח”כ גם אצל יבואניות הרכב.

 

אבי זינו, מנכ"ל משותף בא.ד.י מערכות (משמאל), סמנכ"ל Movon, מר Gyun H. Sho (במרכז) ומוטי קוסובסקי סמנכ"ל בא.ד.י מערכות בהשקת מכשיר Movon
אבי זינו, מנכ”ל משותף בא.ד.י מערכות (משמאל), סמנכ”ל Movon, מר Gyun H. Sho (במרכז) ומוטי קוסובסקי סמנכ”ל בא.ד.י מערכות בהשקת מכשיר Movon

אוטוניוז, 19.03.2017 – א.ד.י מערכות, משווקת ומתקינה של מערכות אלקטרוניקה בכלי רכב, השיקה היום (א’) מכשיר ADAS תוצרת Movon הקוריאנית שנועד להציב תחרות למובילאיי. המכשיר אושר לשימוש ע”י משרד התחבורה אחרי שעבר סידרה של מבחנים בישראל. עוד קודם לכן הותאם המכשיר לדרישות השוק בישראל. המכשיר המקורי שפותח ע”י Movon, קבוצת עסקים דרום קוריאנית, משווק בעיקר בדרום מזרח אסיה לכלי רכב כבדים ואוטובוסים ויתכן שאף מותקן במידה מוגבלת במכוניות טאטא כציוד OEM, עובדה שלא ניתן היה לברר עד תומה במהלך מסיבת העתונאים שערכה א.ד.י מערכות להשקת המוצר. במסיבת העיתונאים נטלו חלק אבי זינו, מנכ”ל משותף בא.ד.י. מערכות, מוטי קוסובסקי, סמנכ”ל תכנון ואסטרטגיה ומנהל תחום Movon בישראל ו-Gyun H. Sho סמנכ”ל בכיר ב-Movon.

המכשיר מבוסס על מצלמת DVR, אלוגריתם מפענח הראיה הנמצא על צ’יפ ומערכת הקלטה המסוגלת להקליט את ההתרחשויות שנקלטות במצלמה. המצלמה מסוג DVR נחשבת לפריט האיכותי ביותר במערכת.

א.ד.י מערכות מתקינה מערכות אלקטרוניות, ובהן המערכת של מובילאיי, עבור יבואניות הרכב ופעילה גם בשוק האפטרמרקט. החברה גם מפיצה מותגים ידועים בתחום. לדברי החברה היא מחזיקה בפלח שוק של 35% מתחום התקנת מערכות אצל יבואניות הרכב. עמדה זו תאפשר לה להציע את המערכת ליבואניות הרכב, במקביל למערכת מובילאיי שהיא מעין מונופול טבעי בתחום.

מובילאיי מוכרת את המערכת ליבואניות הרכב במחיר של 1,300-1,500 ש’. בשנה שעברה נמכרו בשוק המקומי כ-200,000 מערכות מסוג זה, לדברי מנכ”לית משרד התחבורה, קרן טרנר, בהיקף כספי של מאות מיליוני שקלים. החל מהשנה הבאה, הודיעה שר התחבורה, ישראל כץ, תהיה חובת התקנות מערכות דוגמת זו של מובילאיי בכל כלי הרכב הפרטיים המיובאים לישראל.

א.ד.י מערכות צופה להגיע לפלח שוק של 15% כבר ב-2017 באמצעות מכירה של 40,000 מערכות.

אולם בתחילה א.ד.י מערכות תציע את המערכות בשוק האפטרמרקט בלבד והיא מקווה להיכנס לשוק הממסדי בעוד מספר שבועות.

המכשיר אותו תשווק החברה בישראל ויכונה Movon הוא דגם MDAS-3LF. שתי התכונות החשובות במכשיר הן התראה מתאונה קדמית (FCW) והתראה מסטיה מנתיב (LDW) שהן הכרחיות לקבלת ניקוד לזיכוי במס. בנוסף לכך למכשיר יכולות נוספות כמו Forward Proximity Warning, Front Vehicle Start Alarm ויכולת הקלטת ווידיאו לפני ואחרי תאונה ואת התאונה עצמה. נתוני הצילומים מאוחסנים על כרטיס SD עם יכולת קיבולת עד 32 גיגה-בייט. המצלמה מקליטה את ההתרחשויות בלולאות של דקה אחת.

הצ’יפ של מערכת Movon הוא ARM Cortex-A7 MPCore עם ליבה כפולה, מעבד 32-ביט שהוכרז ב-2011. (מובילאיי, להבדיל, פיתחה מעבד ייעודי לצרכיה, סידרת ה-EyeQ). הצ’יפ מקבל את התמונה ממצלמת DVR שאמורה להיות ברמה גבוהה יותר מהמצלמה שבמערכת מובילאיי ולספק תמונה טובה ביותר בתנאי מזג אויר וראיה קשים, לדברי אנשי החברה.

מחירו של מכשיר Movon באפטרמרקט הוא 2,490 ש’ כולל התקנה ואחריות ל-36 חודשים. ההתקנה נמשכת עד שעה, בהתאם לסוג כלי הרכב. מחיר מכשיר מקביל תוצרת מובילאיי הוא 3,700 ש’ לפי אתר החברה.

מצגת מסיבת עיתונאים 19.3

 

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!