אשה נהרגה מפיצוץ נפחים לכריות אויר של טקאטה במשאית שהתהפכה

אוטוניוז, 30.08.2016 – משאית שהובילה חומר לניפוח כריות אויר מתוצרת טאקטה, התפוצצה בשבוע שעבר כאשר עברה בעיר קטנה בטקסס וגרמה למותה של אישה ולפציעתם של ארבעה נוספים, הודיעה החברה. משאית הסמי טריילר סטתה מהדרך כאשר הנהג לא הצליח לפנות בעיקול והיא התהפכה ליד בית. בעקבות ההתהפכות התפוצצו הנפצים שאמורים להפעיל את כריות האויר. לפי דיווחים שאריות מהפיצוצים נמצאו בטווח של יותר ממייל מהמשאית ונגרמו נזקים ל-10 בתים. המשאית שהתפוצצה היתה בדרך ממפעל של טאקטה במכסיקו למחסן בטקסס.

דובר של החברה אישר שבמשאית היו נפחי כריות אויר המופעלים באמצעות אמוניום ניטרט, החומר הרגיש ללחות ולמזג אויר חם מפעיל את כריות אויר בעוצמה מפורזת ומעיף בעוצמה חלקים מתכתיים ממנגנון כרית האויר באופן מסוכן. לחומר זה מיוחסים 11 מקרי מוות לפחות והרבה יותר מכך פציעות.

בשבוע שעבר פירסם הניו יורק טיימס על פרשת כריות האויר של טקאטה. לפי התחקיר הבעיתיות של השימוש באמוניום ניטרט היתה ידועה, וספקיות לתעשיה כמו Autoliv, התריעו מראש על הסיכון שבכריות אויר אלה. אולם יצרניות הרכב הזמינו בכל זאת את כריות האויר מטאקטה, חברה קטנה שעד אז התרכזה בעיקר בייצור חגורות בטיחות, כדי לחסוך דולרים אחדים לכרית. דולרים אחדים לפריט בתעשיית הרכב, שבה מייצרים מיליוני מכונית בשנה, זה לא מעט כסף, אולם במקרה הזה החסכון הגיע באופן ברור על חשבון הבטיחות.

100 מיליון מכוניות ברחבי העולם מצוידות בכריות האויר מסוג זה של טקאטה ותהליך החלפתן עתיד להימשך שנים.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!