ארה"ב / טראמפ מתגרה בג'י.אמ., קורא להעביר מפעלים מסין לארה"ב

  • בציוץ נשיא ארה"ב מנסה ללחוץ על ג'י.אמ. להעביר מפעלים לארה"ב.
  • "אחת יצרניות המכוניות הקטנות" בדטרויט הוא מכנה את הקבוצה.

אוטוניוז, 30.08.2019 – הנשיא טרמאפ התייחס היום (ו') פעם נוספת לג'נרל מוטורס, כאשר בציוץ על הבוקר דחק בחברה להעביר מפעלים מסין לארה"ב. בשבוע שעבר צייץ טראמפ שהוא "מצווה" על חברות אמריקניות להעביר את פעילותן מסין, רצוי לארה"ב.

"ג'נרל מוטורס, שהיתה פעם ענקית דטרויט, היא כיום אחת מיצרניות הרכב הקטנות ביותר שם. הם העבירו מפעלים מרכזיים לסין, לפני שאני נכנסתי לתפקיד הזה. זה נעשה למרות הסיוע בהצלתם ע"י ארה"ב. עכשיו עליהם להתחיל לחזור לאמריקה שוב?" צייץ הנשיא.

סין היא היום האזור הפעילות השני בחשיבותו וברווחיותו עבור ג'נרל מוטורס, אחרי צפון אמריקה. החלק העיקרי של הדגמים המיוצרים בסין נמכרים רובם ככולם בשוק המקומי. ייצוא מסין לארה"ב מתרכז במכוניות קטנות. ג'י.אמ. מייבאת מסין את הקרוסאובר ביואיק אנוויז'ן, ובקשתה לפטור ממכס בשיעור 25% נענתה בשלילה ע"י הממשל.

היצוא של ג'י.אמ מארה"ב לסין אף הוא זניח יחסית ומתרכז בעיקר בדגמי קדילאק. בשנה שעברה הרווח של ג'י.אמ. מהמיזמים המשותפים עם יצרניות רכב סיניות עמד על כ-2 מיליארד ד'. חלק ניכר מכלי הרכב הנמכרים בשוק הסיני נמכרים תחת מותגים סיניים, שאינם מוכרים מחוץ לסין.

בשנה שעברה הודיעה ג'י.אמ. על הפסקת פעילות של 5 מפעלים בצפון אמריקה, 4 מהם בארה"ב. בימים אלה מתנהל מו"מ בין שלוש קבוצות הרכב האמריקניות הגדולות לבין ארגון העובדים בתעשיית הרכב, UAW על הסכמי עבודה חדשים. המו"מ אמור להסתיים עד ה-14 בספטמבר.

כותרות היום

 

 

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*