אקיו טויודה, הבוס של טויוטה, יעמוד בראש חטיבת תכנון המכונית החשמלית

  • באיחור אחרי המתחרים טויוטה מתחילה לפתח ברצינות את המכונית החשמלית.
  • שלושה מבכירי מנהליה יעמדו בראש החטיבה שתתכנן את פיתוח המכונית ושיווקה.
  • החברה לא ציינה יעדי שיווק ותאריכים.
אקיו טויודה, הבוס של טויוטה (טויוטה)
אקיו טויודה, הבוס של טויוטה. יעמוד בראש החטיבה לתכנון המכונית החשמלית (טויוטה)

אוטוניוז, 30.11.2016 – קבוצת טויוטה, הקבוצה הדומיננטית בהנעה הייברידית, לוחצת על דוושת הגז של המכוניתת החשמלית. היום (ד’) הודיעה החברה על מינוי שלושה ממנהליה הבכירים ביותר, לניהול חטיבת התכנון של המכונית החשמלית. שלא כקבוצות רכב אחרות, טויוטה לא ציינה יעדי זמן, ייצור והפצה למכוניות חשמליות.

אקיו טויודה, נשיא החברה מ-2009, מטסושיה קאטו, סגן נשיא למחקר ושיקגי טראשי, סגן נשיא לאסטרטגיה, והמנהל הראשי של חטיבת המחקר בקבוצה, יתמנו לתפקיד מנהל ראשי (chief officer) בחטיבת תכנון עסקי של מכוניות חשמליות (EV Business Planning).

קוג’י טויושימה, מי שהיה מהנדס ראשי של דגם הפריוס ההיברידי יוביל קבוצת ההנדסה בחטיבת המכונית החשמלית.

“באמצעות מינוי הנשיא וסגני הנשיא כאחראי על המחלק, אנחנו מתכננים להחיש את הפיתוח של מכוניות חשמליות,” אמר דובר של טויוטה שצוטט באוטומוטיב ניוז. “הנשיא יפקח ישירות על פעולות המחלקה ויאפשר קבלת החלטות מהירה וזריזה.”

טויוטה הודיעה על המינויים החדשים בפרסום שגרתי מבלי שתצרף לו כל הסבר.

לפי האוטומוטיב ניוז החטיבה החדשה תכלול יחידת תכנון אסטרטגי לפיתוח ושיווק כלי רכב חשמליים במטרה לשמור על קצב התקדמות מהיר כאשר הרגולציה הולכת ומחמירה.

טויוטה כמעט ולא עסקה עד עתה במכוניות חשמליות באופן משמעותי ויעדה את הטכנולוגיה הזו לנסיעות לטווחים קצרים בלבד. במקום הזה היא המשיכה להתרכז במכוניות הייבריד ופלאג-אין הייבריד ובשנתיים האחרונים התמקדה בפיתוח טכנולוגיית תאי דלק חשמליים לכלי רכב פרטיים וכעת גם לאוטובוסים. בשנה שעברה החלה טויוטה לשווק את המיראי עם הנעת תאי דלק חשמליים וגם מסרה שני אוטובוסים ראשונים המוזנים בתאי דלק חשמליים לחברת תחבורה ציבורית בטוקיו.

לאחרונה הודיעה טויוטה שהיא מתכננת לבחון ישום של תאי דלק חשמליים להנעת סמי טריילרים למחקר המבוצע בקליפורניה.

אבל נראה שכעת גם בטויוטה, אחרי שפולקסווגן הודיעה על כוונותיה להשיק דגמים חשמליים בהיקף נרחב בעשור הבא, וג’נרל מוטורס משיקה בשבועות אלה את השברולט בולט החשמלית וההמונית, הבינו שעל המכונית החשמלית לא ניתן יהיה לדלג.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!