אקורה שולחת מכונית חשמלית, דמויית NSX, עם 4 מנועים לפייקס פיק

אקורה EV Concept בדרך לפייקס פיק

אוטוניוז, 21.06.2016 – הונדה שולחת השנה לטיפוס ה-Pikes Peak בארה”ב את ה-EV Concept, מכונית חשמלית שיוצרה, לדברי החברה, בהשראת הסופרקאר החדשה Acura NSX. מערכת ההנעה של המכונית מבוססת על ארבעה מנועים חשמליים, אחד לכל גלגל, שהונדה (אקורה לאמריקאים), לא פרטה את הספקם כשם שלא סיפקה כל פרטים על המצבר של המכונית. לפני שנה שלחה הונדה לפייקס פיק מכונית אבטיפוס חשמלית שהתבססה על ה-CZ-R, קופה קומפקטית, שהותקנה לה מערכת הנעה דומה עם מנוע חשמלי לכל גלגל. המכונית סיימה את הטיפוס אל העננים ו-156 פניות בזמן של 10:23.829 ד’ וסיימה במקום ה-11 בדירוג הכללי ובמקום הראשון בקטגוריית התצוגה (Exhibition Class).

במכונית ינהג נהג המרוצים היפני טטסויה יאמאנו שנהג גם בשנה שעברה במכונית של אקורה. “כיווננו את המכונית במשך מספר שבועות בפייקס ושיפרנו את הביצועים באופן משמעותי,” אמר יאמאנו במהלך ההכנות לפייקס פיק השנה. ארבעת המנועים החשמליים, ציינה הונדה, מפיקים פי שלוש יותר כוח מאשר המנועים שהותקנו ב-CZ-R החשמלית בשנה שעברה. אולם החברה לא ציינה אז ולא ציינה הפעם מה הוא ההספק.

הונדה מפתחת את מה שמכנה החברה “super handling” במשך יותר מ-20 שנה. מערכת ההנעה החשמלית, שהיא גם חלק ממערכת בקרת האחיזה, מורכבת משני TMUs (Twin Motor Units), אחת לכל ציר. במערכת ה-Electric SH-AWD מהנדסי הונדה השיגו חלוקת מומנט עצמאית לכל אחד מארבעת הגלגלים ובכך יצרו מומנט וקטורי בכל אחד מהם. תוך לימוד מסקנות מהתחרות בשנה שעברה שופרה גם המערכת המבקרת את חלוקת הכוח.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!