אקומושן 2017: תצוגה טכנולוגית מרשימה לחוף הים התיכון

  • 1,400 משתתפים, מעל 300 אורחים מחו”ל וחברות רב לאומיות.
  • יחידת המו”פ של ג’נרל מוטורס בסבב גיוס מהנדסים.
  • יונדאי קרובה להחלטה על הקמת מרכז מו”פ בישראל.
רשימת נותני החסות על רקע מרכז פרס לשלום (אוטוניוז)
רשימת נותני החסות על רקע מרכז פרס לשלום (אוטוניוז)

אוטוניוז, 21.05.2017 – “זה מדהים. בשלושה ימים שאני פה, נפגשתי עם מעל 25 חברות. מאד יעיל,” סיכם ד”ר טוביאס יאן, מיחידת ה-Ventures של קבוצת ב.מ.וו, את ביקורו בישראל, כשהוא נח בשעת השקיעה בסיומו של אקומושן 2017 במרכז פרס לשלום. כשהשמש שוקעת אל הים, רבים מהמשתתפים כבר נעלמו, אבל אוכל סיני עדיין מוגש בדוכני הבופה, ד”ר יאן הסביר בקצרה את מדיניות ההשקעות של ב.מ.וו ונצ’רס. “יש לנו קרן של 500 מ’ יורו, אנחנו אוהבים להשקיע 5 מ’ יורו ומעלה, במשהו שכבר יש לו בשלות מסוימת. יש [כאן] כל כך הרבה סטארטאפים גדולים עם רעיונות גדולים בשלבים ראשונים, אבל שאינם מתאימים, אז לא אומר שאיני נלהב, אבל הם אינם מתאימים לנו. אבל יש לפחות שלוש חברות שאנחנו הולכים לבדוק מקרוב.”

את התחומים החזקים בהייטק הישראלי רואה ד”ר יאן בטכנולוגיית רדיו ותקשורת, חיישנים, רדאר, ליידאר והרבה מאד מומחיות, בתחום הסייבר. “אנחנו בודקים גם את הצד של ה-OT של מפעלים כמו גם בתוך המכונית. התרשמתי מאד מכולם מה, מה-IP שלהם והיכולת להפוך את זה לתעשייתי ולהתאים את זה לייצור המוני, הורדת עלויות וכו’.”

חטיבת ה-Ventures של ב.מ.וו היא יחידה עצמאית המחפשת אחר טכנולוגיות אסטרטגיות שבהן ליחידות העסקיות של הקבוצה עשוי להיות עניין. “אנחנו בוחנים את טכנולוגיות אסטרטגיות ליחידות העסקיות של ב.מ.וו, אבל התהליך העסקי שלנו, קבלת ההחלטות, היא אוטונומית לחלוטין. אנחנו מחליטים על קריטריונים לוונצ’ר, תמריצים, תוצאות של ביצועים כספיים, בודקים התאמה לב.מ.וו ואז מחברים אותם לב.מ.וו ויוצרים ערך.”

שיחות קצרות

עוד קודם לכן, באמצע היום, תפסתי לשיחה קצרה את ד”ר יון-סונג ואנג, מנהל משרד יזמות פיתוח עסקי ביחידת המו”פ האוטומוטיבי בקבוצת יונדאי מוטור, שאמר שיונדאי שוקלת פתיחת מרכז מו”פ בישראל, הבטיח שההחלטה תתקבל בקרוב וגם רמז, אולי מתוך נימוס, אולי משום שזו אכן תהיה ההחלטה, שהיא תהיה חיובית.

ברק הרשקוביץ, ג'י.אמ מגייסת מהנדסים נוספים (אוטוניוז)
ברק הרשקוביץ, ג’י.אמ מגייסת מהנדסים נוספים (אוטוניוז)

על יונדאי לקבל החלטה מהירה משום שג’נרל מוטורס, שגייסה לפני שנה מאות מהנדסים למרכז המו”פ שהיא מחזיקה בהרצליה פיתוח, חוזרת לשוק העבודה לגייס עוד כמה עשרות מהנדסים. ברק הרשקוביץ, מנהל יחידת הפיתוח של פלטפורמת כלי רכב מקושרת (connected vehicle platform) בג’נרל מוטורס, היושבת בהרצליה פיתוח, אמר במהלך הפאנל שבו לקח חלק, ושעסק בביג דאטה, שהחברה קיבלה את הפיתוח הגלובלי של פלטפורמות קישוריות לכל יחידות קבוצת ג’י.אמ, אחרי שפיתחה בהצלחה את המערכת לחטיבה האירופית של הקבוצה (זו שג’י.אמ מכרה לאחרונה לקבוצת פיג’ו-סיטרואן). כעת, הוא אמר לאוטוניוז, היחידה מכפילה את מספר המהנדסים לכמה עשרות, כלומר תוסיף לשורותיה עשרות מהנדסים. פרטים אצל בחשבון הלינקדאין של הרשקוביץ’.

“זה מדהים מה שקורה כאן,” אמר לי באחת מהשיחות הקצרות אחד הנוכחים. “בדרך כלל הישראלים רודפים אחרי משקיעים, הפעם משקיעים רודפים אחרי ישראלים. אתה יכול ראות כיצד הישראלים עוברים ממשקיע למשקיע רק כדי להגביר את התחרות בין הבכירים הזרים שהגיעו לכאן.”

מילת סיכום

“היה מאד מרגש היום,” סיכמה ליאור זנו, מנהל קהילת אקומושן, שהיתה ממארגנות אקומושן 2017. “היו לנו 1,400 משתתפים ובערך 300 אורחים בינלאומיים, המון חברות רכב ויצרניות, בערך 200 סטארטאפים ישראליים.

“מדהים לראות איך האקוסיסטם הזה צמח בשנים האחרונות מהאירוע המאד מוצלח שהיה בזמנו בשדות ים לפני ארבע שנים והיו בו 250 איש, ונחשב להצלחה גדולה, עד לאירוע המאד בינלאומי שהיה היום. זה רק מעיד על החוזק של האקוסיסטם הישראלי ואיך העולם רואה אותנו. ועכשיו הגיע הזמן של האקוסיסטם להתחיל to deliver. להתחיל לראות איך מקדמים עסקאות ונכנסים ומשפרים את התחבורה בשביל כולם.”

בשבוע הקרוב נפרסם כאן דיווחים אחדים מהאירוע.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!