אפקט טראמפ: ג’י.אמ. תשקיע מיליארד דולר, קיה-יונדאי תשקיע 3.2 מיליארד דולר בארה”ב

  • ג’נרל מוטורס הודיעה על עוד השקעה בארה”ב ותוספת מקומות עבודה.
  • טראמפ מצייץ בגאווה על שובה של תעשיית הרכב לאמריקה.
  • אנליסטית בכירה אומרת שהכל הצגה אחת גדולה.

אוטוניוז, 17.01.2017 – שלושה ימים לפני השבעתו של דונלד טראמפ לנשיא ארה”ב הצטרפו גם ג’נרל מוטורס וקבוצת יונדאי-קיה בהודעות על השקעות של מיליארדי דולרים במפעליהן בארה”ב. ג’נרל מוטורס הודיעה על השקעה של מיליארד דולר שתאפשר שימורם של 1,500 מקומות עבודה בעוד יונדאי-קיה הודיעה על השקעה של 3.1 מיליארד דולר בארה”ב בחמש השנים הבאות, גידול של כ-50% בהשוואה לחמש השנים שעברו. קדמו לקבוצות אלה פורד, פיאט-קרייזלר וטויוטה שהודיעו על השקעות גדולות בארה”ב. טראמפ מאיים על יצרניות הרכב בהטלת מכס בשיעור 35% על מכוניות מיובאות.

ג’נרל מוטורס אמרה שההשקעה החדשה היא תוספת על השקעה בסך 2.9 מיליארד דולר שעליה היא הודיעה בשנה שעברה והשקעות בסך 21 מיליארד דולר בארה”ב מאז 2009.

ג’י.אמ אמרה שהיא תתחיל לייצר באופן עצמאי צירים אחוריים לדור הבא של הפיקאפים הגדולים. כעת מיוצרים רכיבים אלה במכסיקו ובעתיד הם ייוצרו במישיגן בתוספת של 450 מקומות עבודה.

בשנים האחרונות, מאז היציאה מהמשבר הכלכלי הגדול, ג’י.אמ ייצרה 25,000 מקומות עבודה חדשים בארה”ב, 6,000 לעובדי יצור ו-19,000 בתחומים הנדסיים לעובדי IT ומקצועות הנדסיים נוספים. כל זה הוסיף הוצאות שכר בארה”ב בסך של 3 מיליארד דולר. בנוסף לכך ג’י.אמ הפסיקה באותה תקופה את עבודתם של 15,000 עובדים מחוץ לארה”ב והעבירה את עיקר פעילות ה-IT שלה לארה”ב.

“כל ההחלטות מאחורי ההודעה היום הן החלטות עסקיות טובות, והן היו בתהליך הקבלה כבר זמן מה,” אמר מרי בארה, יו”רית ו-CEO של ג’נרל מוטורס.

מישל קרבס, אנליסטית בכירה באוטוטריידר, שצוטטה באוטומוטיב ניוז, סבורה אחרת כשכתבה שההחלטה היא “בעיקר תיאטרון עבור מחזור החדשות שנוצר ע”י הציוצים של הנשיא הנבחר טראמפ. ההשקעות ותוכניות גיוס העובדים האלה מתוכננות מזמן והן המשך של מה שהחברה עשתה בשנים האחרונות – ניסיון לנהל עסק מצליח ורווחי. הדבר היחיד ש’חדש’ כאן הוא האגרסיביות של ג’י.אמ בהודעת תוכניותיה.”

ואכן 30 דקות אחרי שג’י.אמ פרסמה את ההודעה, טראמפ צייץ פעם נוספת.

 

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!