אסטון מרטין השיקה את ה-DB11 עם מנוע V8 של AMG לקהל העממי

  • הדגם החשוב ביותר של אסטון ישווק עם מנוע קטן יותר ובמחיר נמוך יותר.
  • מנוע V8 עם שני מגדשי על מחליף את מנוע ה-V12.
  • גובר שיתוף הפעולה עם קבוצת דיימלר.
אסטון מרטין DB11 עכשיו עממית יותר עם מנוע V8 (אסטון מרטין)
אסטון מרטין DB11 עכשיו עממית יותר עם מנוע V8 (אסטון מרטין)

אוטוניוז 11.07.2017 – שיתוף הפעולה בין אסטון מרטין לקבוצת דיימלר הודגם מחדש בסוף החודש שעבר, כאשר אסטון מרטין השיקה את ה-DB11 עם מנוע V8 מוגדש על, המיוצר ע”י AMG, זרוע מכוניות הספורט של מרצדס-בנץ וקבוצת דיימלר. למנוע 503 כ”ס והוא יאפשר למותג מכוניות הספורט הבריטי להגיע אל קהל רחב יותר.

דיימלר מחזיקה ב-5% ממניות אסטון מרטין.

ה-DB11 מבוסס על ארכיטקטורה חשמלית של דיימלר. פיתוח ארכיטקטורה חשמלית למכונית מודרנית אינו פחות מורכב או בעלות נמוכה יותר מאשר פיתוח מנוע. “כמובן שה-V12 הוא אייקון, [הדבר] האולטימטיבי, אם תרצו, אבל ה-V8 היא במידה מרובה מכונית בפני עצמה. אחת עם אופי ייחודי שפותח בזהירות שהוא מפתה באמת,” אמר בהודעה לעיתונות מקס סואג’, המנהל הטכני של אסטון מרטין.

המכונית ערכה תצוגת בכורה בפסטיבל המהירות של גודוד, אירוע שנתי למכוניות מרוץ היסטוריות, שבשנים האחרונות חנך גם פעילות בתחום הצגת מכוניות חדשות.

הפיתוח האלקטרוני של הדגם החדש כלל פיתוח תוכנה חדשה ל-ECU של ותכנות מחודש של המנוע ומיפוי המצערת במטרה להבטיח את איכות הצליל והתחושה של מנועי אסטון, לדברי החברה.

המנוע הותקן נמוך ככל האפשר בתא המנוע עם התקנים חדשים. המנוע קל יותר ממנוע ה-V12 וחסך ב-150 ק”ג ממשקל המכונית העומד בגירסה החדשה על 1,760 ק”ג.

אסטון מרטין DB11 עם מנוע V8 של AMG (אסטון מרטין)
אסטון מרטין DB11 עם מנוע V8 של AMG (אסטון מרטין)

“עם אופציית מנוע ה-V8 החדשה הרחבנו את המשיכה [למותג] עם מכונית שתביא את ה-DB11 ללקוחות נוספים ברחבי העולם, כשהיא עדיין מבורכת בביצועים יוצאי דופן ואופי בלתי נשכח המבדיל את אסטון מרטין מממתחריו,” אמר איאן פאלמר, ה-CEO של אסטון מרטין, שנהג את המכונית במהלך סוף השבוע של גודוד במעלה הגבעה המפורסמת. “אחרי שנהגתי במכונית במהלך שלב הפיתוח שלה, זה לא רק המנוע ששינה את אופי המכונית, אלא גם השינויים הדינמיים שיצרו מכונית GT יוצאת דופן, עם אישיות ברורה המבדילה אותה מה-V12.”

מחיר ה-DB 11 V8 עומד על 184,000 יורו, נמוך בכ-25,000 יורו ממחיר גירסת ה-V12.

המנוע של AMG יותקן גם בדגמים נוספים של אסטון מרטין.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!