אליו מוטורס, מותג חדש, תלת גלגלי ולא חשמלי

אוטוניוז, 03.07.2016 – Elio Motors, סטארטאפ שרוצה להפוך ליצרנית מכוניות, ובאופן לא אופנתי לא מכוניות חשמליות, אלא מכוניות קטנות עם מנוע בעירה פנימית המיועדות לתנועה עירונית, אבל גם מתאימות לתנועה בכבישים מהירים. החברה דיווחה בשבוע שעבר על השלמת סידרה E של מבחני הרכב, שלדברי החברה הוא מאבני הדרך החשובות בדרך לייצור מסחרי של כלי הרכב. כלי הרכב, שם קוד E1A, נחשף לכ-200 ספקים, מנהלים ומהנדסים מתעשיית הרכב.

ה-Elio הוא כלי רכב תלת גלגלי וסגור שרוחבו, לדברי החברה, כמחצית מרוחב של כלי רכב רגיל. יש בו מקום לשני נוסעים היושבים האחד מאחורי השני. לכלי הרכב מיכל דלק בנפח 8 גאלון שמעניק לה טווח נסיעה של 1,081 ק”מ. צריכת הדלק אליה שואפים המפתחים היא 84 מייל/גאלון או 2.8 ל’ ל-100 ק”מ.

האליו יצויד במנוע 3 צילינדרים מקורר מים שהספקו 55 כ”ס ומומנט 5.6 קג”מ שיותקן מלפנים. תיבת הילוכים ידנית 5 מהירויות תעביר את כוח המנוע. מהירותו המרבית צפויה להיות מעל 160 קמ”ש ותאוצה מעמידה ל-98 קמ”ש 9.6.

לכלי הרכב יהיו מכשירים מקובלים כמו מיזוג אויר, חלונות חשמל, בקרת שיוט ובלמי דיסק. אליו מוטורס מבטיחה גם רדיו AM/FM ושלוש כריות אויר.

מחירו של כלי הרכב אמור לעמוד על 6,800 דולר ועד כה התקבלו, לדברי החברה 55,000 הזמנות.

אליו מוטורס גייסה לפי אתר החברה, 99 מ’ ד’ ופונציאל ההכנסות מהזמנות קיימות עומד על 343 מ’ ד’.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!