אלביט מקימה חברה שתעסוק באנרגיה לתחבורה אזרחית

הדמיה של אוטובוס של אלביט בתחנה שבה יש גם מתקן טעינת חשמל (אלביט)
הדמיה של אוטובוס של אלביט בתחנה שבה יש גם מתקן טעינת חשמל (אלביט)

אוטוניוז, 07.07.2016 – אלביט מערכות הודיעה על הקמת חברה חדשה בתחום של אנרגיה לתחבורה אזרחית. החברה תוקם בשיתוף משקיע זר אסטרטגי שישקיע 16 מ’ י’ ויחזיק ב-20% ממניותיה.

במשך מספר שנים אלביט מקדמת שימוש בסופר קבלים לתחבורה. החברה פיתחה ומפתחת סופר קבלים ולפני השנתיים הודיעה על פיתוח טכנולוגיית טעינה חדשה לסופר קבלים. סופר קבלים הינם סוג של מצברים המסוגלים להיטען ולהיפרק במהירות, בניגוד למצבר רגיל שקצבי הטעינה והפריקה שלו איטיים. לכן השימוש בסופר קבל מאפשר נסיעה לטווח קצר בלבד וטעינות דחופות.

אלביט פיתחה שיטת טעינה באמצעות פסים חשמליים המורכבים לתחנת האוטובוס ואליה מתחבר פנטוגרף המתרומם מגג האוטובוס. הטעינה מתבצעת במשך 30 שניות ומספיקה לטווח נסיעה של 2 ק”מ. באופן כזה הסופר קבלים של האוטובוסים יטענו בכל 3-4 תחנות במשך הזמן שלוקח לנוסעים לעלות ולרדת אף מהר מכך.

בעבר הפעילה אלביט מיזם משותף לאוטובוס חשמלי בשיתוף פעולה עם סולאריס, יצרנית האוטובוסים הגרמנית, Vossloh Kiepe, המייצרת מערכות הנעה חשמליות והייברידיות לרכבות ואוטובוסים ואגד.

אלביט לא פרסמה פרטים אודות החברה החדשה ולא ברור כיצד היא תשלב את פעילות ייצור הסופר-קבלים עם מערכות הטעינה. החברה החדשה תפעל מישראל. מכירות של סופר קבלים מחייבות פעילות מול יצרניות רכב, שרבות מהן פועלות בסין.

בישראל הופעל לאחרונה, כרגע בנסיעות ניסוי, אוטובוס מתוצרת Higer המצויד באולטרה קבלים. לאוטובוס טווח נסיעה של כ-20 ק”מ והוא מוטען באמצעות מכשיר טעינה מיוחד המותקן בקצה המסלול. טעינה של 5 דקות מספיקה לנסיעה של כ-20 ק”מ.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!