אי.וי מוטורס / מיזם משותף עם אלדן לשיווק כלי רכב מחושמלים

  • אי.וי מוטורס תתבסס על תשתית אלדן למכירות כלי רכב.
  • עד היום החברה מכרה רק כלי רכב בודדים.
  • קשיים צפויים במכירות כלי רכב לחברות ליסינג.

אוטוניוז, 28.12.2021 – קבוצת אלדן תחבורה ו-אי.וי מוטורס, מקימות מיזם משותף לשיווק כלי רכב חשמליים, המיובאים ע״י אי.וי מוטורס. המיזם יוחזק בחלקים זהים ע״י שתי החברות. כיום מייבאת אי.וי מוטורס כלי רכב חשמליים מתוצרת קבוצת JAC הסינית וכלי רכב מחושמלים מתוצרת חברת LEVC, חברה אנגלית, בבעלות קבוצת ג׳ילי הסינית. החברות צופות שבמהלך 2022 הן ישווק כ-2,000 כלי רכב.

המכירות, לכל מגזרי הפעילות, יתבססו על סניפי אלדן: מכירות לפרטיים, לקוחות עסקיים, חברות ליסינג והשכרה ולמגזר הציבורי.

המנהלים הבכירים של אלדן, אי.וי מוטורס בטקס השקת המיזם המשותף (יח״צ)

“הקמת המיזם המשותף עם קבוצת אי.וי מוטורס, מאפשרת לאלדן להרחיב את מגוון פעילויותיה בסינרגיה מלאה לתחומי פעילותה של אלדן כיום, ולהביא לידי ביטוי את הערכים המוספים המקצועיים שלנו,״ אמר בהודעה לעיתונות שי דהן, מנכ״ל משותף באלדן.

המיזם המשותף יפעל רק לשיווק כלי הרכב. אי.וי מוטורס תעניק את האחריות והשירות לכלי הרכב (גם כאלה שיירכשו ע״י אלדן), ותהיה אחראית על יבוא חלקי חילוף.

מבט על: אי.וי מוטורס, בשנת פעילותה הראשונה בשוק המקומי, התקשתה למכור מכוניות והעלתה פחות מ-10 כלי רכב לכבישים, לפי נתוני משרד התחבורה. החברה גם לא הצליחה לשווק את האוטובוס החשמלי במכרזי התחבורה הציבורית.

המיזם המשותף עם אלדן, הוא לכן, על פניו קיצור טווח אל ליבת שוק הרכב המקומי, תוך התבססות על חברת ליסינג וותיקה שלה סניפים הפזורים ברחבי המדינה. אולם לבד מהתשלומים שיש לשיתוף פעולה מעין זה, שאלה עיקרית היא האם המיזם המשותף יוכל למכור את כלי לחברות ליסינג. ניסיון העבר בתחום זה מלמד שזו תהיה משימה לא קלה. בעשור הקודם קבוצת שלמה רכשה את אופל, אולם התקשתה למכור מכוניות לציי רכב, ובסופו של דבר התקפלה, ומכרה את הזיכיון לקבוצת לובינסקי, מהלך שהשתלב עם רכישת אופל ע״י קבוצת פיג׳ו-סיטרואן (היום חלק מסטלנטיס), אבל נבע גם מחוסר הצלחה בשיווק מכוניות המותג.

כותרות אחרונות

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*