אינטל השלימה רכישת מובילאיי, זיו אבירם CEO מובילאיי פורש מהחברה

  • אינטל השלימה רכישת 84% ממניות מובילאיי בעיסקת ה-15.3 מיליארד דולר.
  • מובילאיי תישאר בירושלים ותנוהל ע”י פרופ’ אמנון שעשוע שיתמנה לסגן נשיא בכיר באינטל.
  • מובילאיי תישאר בירושלים ותהיה חלק מקבוצת הנהיגה האוטומטית של אינטל.

אוטוניוז, 08.08.2017 – אינטל ומובילאיי הודיעו היום על השלמת העיסקה שבה אינטל רוכשת את מובילאיי לפי שווי של 15.3 מיליארד דולר ועל צעדי המשך למיזוג מובילאיי בתוך אינטל. אינטל תרכוש מיידית 84% ממניות מובילאיי ותמשיך בהצעת הרכש לרכישת שאר המניות, הצפויות להימחק מהמסחר בבורסת ניו יורק בימים הקרובים.

מובילאיי תמוזג לתוך קבוצה נהיגה האוטומטית (ADG) של אינטל והמטה שלה יישאר בירושלים. בהודעה לעיתונות אין התייחסות לקומפלקס המעבדות והמשרדים שמובילאיי הודיעה על הקמתו בהשקעה של 190 מ’ ד’ אחרי ההודעה על הרכישה ע”י אינטל. מובילאיי תנוהל ע”י פרופ’ אמנון שעשוע שיתמנה לסגן נשיא בכיר באינטל ויכהן כ-CEO ו-CTO של מובילאיי. זיו אבירם, ה-CEO הנוכחי של מובילאיי יפרוש באופן מיידי מהחברה, נמסר בהודעה לעיתונות. מאז ההודעה הראשונה על רכישת מובילאיי ע”י אינטל לא הוזכר שמו של אבירם כמועמד למלא תפקיד כלשהו בחברה או במסגרת אינטל.

“עם מובילאיי אינטל עולה כמובילה ביצירת הבסיס הטכנולוגי שתעשיית הרכב זקוקה לו לעתיד אוטונומי,” אמר מנכ”ל אינטל בריאן קרזניץ’ בהודעה לעיתונות. “זהו אתגר הנדסי מרגש והזדמנות צמיחה עצומה עבור אינטל. אפילו יותר מרגש הוא הפוטנציאל של מכוניות אוטונומיות להפוך תעשיות, לשפר את החברה ולהציל את חייהם של מיליוני אנשים.”

“הובלה בטכנולוגיית נהיגה אוטונומית דורשת שילוב של מוצרי תוכנה קניינית חדשנית ופלטפורמות חומרה פתוחה המאפשרת ללקוחות ושותפים להתאים פתרונות,” אמר פרופ’ שעשוע. “בפעם הראשונה, לתעשיית הרכב יש שותף יחיד עם מומחיות עמוקה ומורשת תרבותית בשני התחומים. מובילאיי נלהבת מאד להתחיל פרק חדש זה.”

מובילאיי תוביל את הפעילות של אינטל בתחום הנהיגה האוטונומית ותציע פתרונות ענן-למכונית לתעשיית הרכב כשתהיה לה התמיכה והגישה למשאבים של אינטל.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!