אינטל/מובילאיי תשיק 100 מכוניות מבחן ברמה אוטונומית 4

  • בעקבות השלמת האיחוד מיהרו החברות לפרסם תוכנית פעולה לטווח הקצר.
  • המטרה להדגים את יכולות מערכת הכוללת את הצ’יפים והתוכנה של שתי החברות ולבסס את מעמדה כמובילה בתחום.
  • המכוניות ייבחנו בארה”ב, אירופה וישראל.
סגן נשיא בכיר באינטל ו-CEO של מובילאיי, אמנון שעשוע בתמונה שאינטל הפיצה אתמול ולא נמסר מתי צולמה. בהודעה של אינטל לא מוזכר התואר פרופסור בצמוד לשמו של שעשוע, תואר שמעולם לא הושמט בהודעות של מובילאיי (אינטל)

אוטוניוז, 10.08.2017 – אינטל ומובילאיי מנצלות את המומנטום מההודעה על השלמת עסקת ה-15.3 מיליארד ד’ והודיעו אתמול (ד’) על תוכניתן להשקת צי כלי רכב למבחן בן 100 מכוניות של מותגים שונים, מסוגי כלי רכב שונים ושייבחן באתרים שונים, כדי “להפגין טבעה האגנוסטי של הטכנולוגיה,” ששתי החברות מציעות.

כלי רכב יהיו ברמת נהיגה אוטונומית 4 וייבחנו בארה”ב, ישראל ואירופה. “בניית מכוניות ובדיקתן בתנאים של העולם האמיתי מספקת משוב מיידי ותאיץ את אספקת טכנולוגיות ופתרונות לכלי רכב אוטונומיים ברמה גבוהה ובאופן מלא לגמרי,” אמר בהודעה לעיתונות אמנון שעשוע, סגן נשיא בכיר של אינטל ו-CEO של מובילאיי. “הגיוון הגיאוגרפי הוא מאוד חשוב מאחר שבאזורים שונים ישנם סגנונות נהיגה מגוונים מאוד, כמו גם תנאי הכביש שונים ושילוט. המטרה שלנו היא לפתח טכנולוגיית רכב אוטונומית שניתן לפרוס בכל מקום, מה שאומר שאנחנו צריכים לבדוק ולהכשיר את כלי הרכב באתרים שונים.”

כלי הרכב הראשונים בצי בן 100 היחידות ייפרסו עד סוף השנה. בתקופה זו אמורה אינטל/מובילאיי בשיתוף עם ב.מ.וו להשיק צי מכוניות מבחן בן 40 כלי רכב, אולם נראה שצי ניסוי זה יהיה נפרד מהצי המתוכנן ע”י אינטל ומובילאיי, שההשקעה בו, שעלותה לא פורסמה, תהיה בסדרי גודל שמובילאיי לא הכירה עד היום. “זה לא מחליף כל פעילות עם לקוחות; זו תוספת להם,” אמר שעשוע. “הלקוחות שלנו ייהנו מהיכולת שלנו להשתמש בצי זה כדי להאיץ את הפיתוח הטכנולוגי שלנו. אנחנו רוצים לאפשר ליצרניות הרכב לספק מכוניות ללא נהג מהר יותר תוך הפחתת עלויות – הנתונים שנאסוף יחסכו ללקוחותינו עלויות משמעותיות.”

כלי הרכב יצוידו במעבדים של מובילאיי ואינטל. עיקר פעילות החישה תתבצע באמצעות מערכות ראיה, כאשר חיישני רדאר וליידאר יספקו יתירות, בהתאם לפילוסופיה המסורתית של מובילאיי. “מצלמות יהיה המקור העיקרי של מידע, עם חיישנים אחרים פועלים [להשגת] יתירות חשובה,” כתבה דוברת של אינטל לאוטומוטיב ניוז.

“אספקת 100 מכוניות מבחן תדגים מהר מאד כיצד מערכת היברידית זו יכולה להיות מותאמת כדי לענות על צרכי הלקוחות”, אמר שעשוע. “אף חברה לא יכולה לעשות את זה לבד. בהתחשב בסט המיומנויות בתוך שתי החברות, צי עצמאי של מכוניות מבחן אפשרי כמעט מיד.”

פתרון ייחודי

מטרתו של הצעד המהיר הזה היא לבסס את המובילות של אינטל/מובילאיי בתחום הנהיגה האוטונומית. בשיחת ועידה עם עיתונאים בעקבות השלמת הרכישה, התאמצו בריאן קרזניץ’, הבוס של אינטל ושעשוע להדגיש את היחודיות של השילוב אינטל-מובילאיי ואת המובילות שלה בתחום הנהיגה האוטונומית. “רק השילוב הזה של אינטל ומובילאיי יכול ללכת מחלקה הקדמי של המכונית כל הדרך לקצה האחורי של המכונית ואנחנו ייחודיים בפתרון הזה,” אמר קרזניץ’.

“לעיתים אתם שומעים נראטיב צר מאד צר על נהיגה אוטונומית,” אמר שעשוע. “שחקן אחד מדגיש רק את עוצמת המחשוב. תן לי יותר ויותר פעולות לשניה. ככל שיהיה לי יותר כוח מחשוב אפתור טוב יותר את הבעיה. במציאות זה משחק הרבה יותר מסובך. זה באמת על פתרון ולא רק על רכיב אחד של הפתרון. באשר לפתרון עוצמת מחשוב, בין מובילאיי לאינטל יש לנו את הרמה הגבוהה ביותר של מחשוב שאתה יכול לתאר. ה-EyeQ 4 ו-5 הוא הטוב ביותר בשוק במובנים של compute density. תוסיף לזה את הצ’יפים שאינטל מספקת ומערכות SoC אחרות ויש לך את עוצמת המחשוב הטובה ביותר. אבל זה רק קצה הקרחון. כדי לפתור נהיגה אוטונומית עליך לחשוב על מיפוי, עליך לחשוב על אינטליגנציה מלאכותית, ומדיניות נהיגה, השתלבות בתנועה, אתה צריך לחשוב על בטיחות, מה הפירוש של מכונה נוהגת מכונית, איך אתה יכול להבטיח שלא יהיו תאונות, האם רק ע”י איסוף הרבה מיילים, ואז לומר צברתי שני מיליוני מיילים בלי תאונה ואז לומר האם זה מספיק? אתה צריך לדון עם רגולטורים, אתה צריך להבין מה פירוש בטיחות, זה משחק מסובך ואינטל ומובילאיי ביחד כארגון גלובלי אחד יש לנו ברשותנו פתרון. וזה מה שמייחד אותנו מאחרים שיש להם רכיב של הפתרון. יש לנו שליטה על כל המשחק מקצה לקצה שביחד עושה את הפתרון.”

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!