אחרי הארווי צפוי זינוק בביקוש למכוניות ביוסטון

  • בשלב הראשון יבוטלו עשרות אלפי מכירות בגלל מזג האויר.
  • בטווח הבינוני הביקוש למכוניות צפוי לזנק.
  • טקסס מהמדינות העשירות בארה”ב כשטראקים הם סוג הרכב החביב על תושביה.

אוטוניוז, 31.08.2017 – הארווי, הסופה הפוקדת את דרום מזרח טקסס מאז סוף השבוע, גורמת לביטולים ולדחיות של רכישות כלי רכב חדשים בטווח הקצר, אולם עשויה לעורר את המסחר ברכב בארה”ב בחודשים הקרובים, כך סבורים מומחים. טקסס, שוק הרכב השני בגודלו בארה”ב בהיקפי מכירות, אחרי קליפורניה, הוא מהשווקים הרווחיים ביותר עבור יצרניות הרכב האמריקניות. בניגוד לעמיתיהם מקליפורניה, תושבי טקסס, בירת הנפט העולמית, הינם חובבי טראקים גדולים עם מנועי V8 וזוללי דלק.

מומחים מעריכים שכ-500,000-300,000 מכוניות נפגעו במהלך הסופה וחלק ניכר יוחלפו ויוסיפו ליצרניות הרכב מכירות של עוד כמה מאות אלפי מכוניות השנה ובשנה הבאה. בתקופה שבה המכירות נמצאות בירידה זו עשויה להיות הזדמנות לתעשיית הרכב להגדיל מכירות.

“אם יוסטון אכן איבדה 300,000 כלי רכב, מעניין לציין שבכל יוסטון נמכרו 325,000 אלף מכוניות חדשות ב-12 החודשים האחרונים,” צוטט ג’ונתן סמוק, כלכלן ראשי של קוקס אוטומוטיב, חברת מחקר אמריקנית בדטרויט ניוז.

אף אחד עדיין לא יודע מתי הארווי תסתיים ומתי פעולות החילוץ והשיקום יתחילו. אבל בתעשיית הרכב בכל רחבי ארה”ב, מתחילים להיערך לימים שאחרי, שבהם יהיה צורך לפנות סוכנויות מוצפות, לגרוט כלי רכב שהוצפו ונפגעו ממים ללא תקנה ולהתחיל לשקם מבנים וציוד בהשקעות עתק.

וגם למכור מאות אלפי מכוניות וטראקס חדשים שיחזירו את המדינה האדומה לפעולה סדירה.

2 Comments on אחרי הארווי צפוי זינוק בביקוש למכוניות ביוסטון

  1. ממש לא! תחזיות מצביעות על מגמה הפוכה בתכלית. ירידה של 1.8% במכירות בחודש אוגוסט והמשך המגמה בספטמבר עם ירידה נוספת של 1.2% (LMC Automotive)

  2. טעות שלי! הירידה במכירות מתייחסת לכלל ארה”ב בעוד שבידיעה שלך אתה מתייחס רק ליוסטון

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*