אחרי פרישת ארה”ב מהסכם פאריס מאסק פורש, בארה נשארת במועצה המייעצת לנשיא

  • אילון מאסק הבוס של טסלה עומד בהבטחתו וצייץ על פרישה מהמועצה המייעצת לנשיא.
  • מרי בארה, הבוסית של ג’נרל מוטורס, תמשיך לקחת חלק במועצה.
  • במקביל ג’נרל מוטורס פרסמה את מחויבותה ליצור מכוניות בר קיימא.

אוטוניוז, 02.06.2017 – אילון מאסק, הבוס של טסלה, הודיע בציוץ על עזיבתו את המועצה של אנשי עסקים בכירים המייעצת לנשיא דונלד טרמאפ, בעקבות הודעתו של טראמפ על פרישתה של ארה”ב את הסכם פאריז.

“עוזב את המועצות הנשיאותיות. שינוי אקלים הוא אמיתי. עזיבת פאריס אינה טובה לאמריקה או לעולם,” צייץ מאסק למיליוני עוקביו.

מאסק הודיע עוד לפני החלטתו של טראמפ שהוא יעזוב את המועצה במידה וטראמפ יחליט על פרישה מההסכם. בדומה לחלק גדול מאנשי העסקים הבכירים בארה”ב, טראמפ היה שותף לקמפיין שנועד לשכנע את טראמפ  מלהכריז על פרישה מהסכם פאריס.

טראמפ תרץ את הפרישה בפגיעה שההסכם גורם לכלכלה האמריקנית.

בניגוד למאסק מרי בארה, הבוסית של קבוצת ג’נרל מוטורס תמשיך לקחת חלק במועצה המייעצת לנשיא. לדברי החברה מקום במועצה “מספק לג’י.אמ מושב בשולחן חשוב לתרום לדיאלוג בונה על נושאים מרכזיים במדיניות,” דיווח האוטומוטיב ניוז. “הפורום ימשיך לספק הזדמנות לעבוד עם הממשל ומנהיגי חברות אחרות על מדיניות התומכת במשק חזק ותחרותי ובתעשיית הרכב.”

באופן מקרי לחלוטין, ויתכן אף שלא מקרי, פרסמה אתמול (ה’) ג’י.אמ שלושה מסמכים המדגישים את מעורבות החברה ותמיכתה בכלכלה ברת קיימא. מסמך אחד “עיקרים מדו”ח ברות הקיימא האחרון של ג’נרל מוטורס,” מצטט קטעים נבחרים מדו”ח ברות הקיימא השנתי של החברה. סמך שני מציין את המחויבויות הסביבתיות של ג’.אמ במהלך תהליכי ייצור ומסמך שלישי, מכתב של בארה, היו”ר וה-CEO של החברה, המדגיש את המיקוד לטווח ארוך בפעילות החברה על ברות קיימא וטכנולוגיה. המכתב משתרע על שישה עמודים (כולל תמונות).

אסיפה כללית

המכתב נועד גם לשרת את בארה וההנהלה הנוכחית של ג’י.אמ, בקרב על השליטה בחברה מול קבוצת משקיעים, ובראשם המשקיע דיוויד איינהורן וחברת Greenlight, השואפים לפצל את מניות ג’י.אמ באופן שסוג מניות אחד יחלק דיבידנדים באופן קבוע וסוג שני ייוחס להשקעות ג’י.אמ בטכנולוגיות חדשות ויחלק דיבידנדים רק כאשר השימוש בטכנולוגיות אלה יתחיל להניב רווחים לחברה.

חברת היעוץ ISS הודיעה השבוע שהיא תומכת בעמדת הנהלת ג’י.אמ ומתנגדת לחלוקת המניות לשני סוגים.

האסיפה השנתית של בעלי המניות של החברה תערך ב-6 ביוני.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!