אחרי גוגל, פיאט-קרייזלר במגעים לשיתוף פעולה עם אובר

אובר לוגו

אוטוניוז, 08.06.2016 – פיאט-קרייזלר (FCA) מנהלת מגעים ראשונים לשיתוף פעולה עם אובר, דיווחה סוכנות בלומברג. מהדיווח עדיין לא ברור איזה סוג של שיתוף פעולה FCA מנסה להשיג, אולם מעורבות בפעילות אובר תאפשר לה להיות מעודכנת בתחומים מכונית מקושרת, נהיגה אוטונומית ומכונית חשמלית, תחומים שהקבוצה ממעטת להשקיע בהם, בגלל החוב הגבוה שהיא נושאת.

פיאט חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם גוגל לפיו היא תספק לענקית הפרסום באינטרנט 100 מיניוואנים מדגם קרייזלר פאסיפיקה בעלי הנעה הייברידית, לצרכי מבחני דרכים של מכוניות בעלות יכולת נהיגה אוטונומית. בשלב זה שיתוף הפעולה מוגבל לאותם 100 מכוניות ואין תוכניות קונקרטיות להעביר אותו לשלב מסחרי. עבור פיאט תהיה כאן אפשרות לקחת חלק בפיתוח של מכונית אוטונומית, מחקר שהיא אינה מסוגלת לבצע באופן עצמאי. בכך ממשיכה FCA את אופן הפעולה שלה מהשנים האחרונות, שהעדיף שמירה טובה על הקופה על פני הרפתקנות טכנולוגית ופיננסית. סרג’יו מרקיונה, הבוס של הקבוצה גם הציע ש-FCA תייצר עבור אפל את המכוניות שענקית הסמארטפונים מתכננת. שמועה נוספת קשרה את FCA לאמזון, כספקית מכוניות לחלוקת סחורה.

אובר, שגייסה בשבוע שעבר 3.5 מיליארד דולר מחברת השקעות מערב הסעודית, היא בין החברות הפועלות לפיתוח מכונית אוטונומית, פיתוח שכאשר יושלם, יאפשר לאובר להפעיל את שירותיה ללא נהגים.

הגישה של FCA לשיתופי פעולה עם חברות הטכנולוגיה היא ייחודית. קבוצות דיימלר וב.מ.וו הקימו חברות בת המפעילות תכניות שיתוף מכוניות באופנים שונים וקדימות בשיווק מכוניותיהם לנהגים של אותו מפעיל שירותי התחבורה השיתופית. פולקסווגן שהשקיעה לאחרונה ב-Gett 300 מ’ ד’ תציע לנהגיה לרכוש מכוניות של פולקסווגן במחירים מיוחדים. בכך יכוסו לפחות חלק מההוצאות והמאזן של החברה ינופח עוד יותר.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!