אוטונומו / נחתם חוזה לאספקת שירותי דאטה עם מיקרוסופט

  • הדאטה שאוטונומו מייצרת ישולב במערכות הענן של מיקרוסופט.
  • מיקרוסופט מספקת שירותי ענן לפולקסווגן, רנו-ניסאן.

אוטוניוז, 17.09.2019 – אוטונומו, ספקית מידע לתעשיית הרכב, חתמה בשבוע שעבר על הסכם לשיתוף פעולה עם מיקרוסופט. ההסכם נוגע ל-Microsoft Connected Vehicle Platform ויאפשר למיקרוסופט להציע ללקוחותיה יותר שירותי מידע, החל משירותי מידע פרטניים כמו תדלוק מכוניות מבוסס מנוי, טעינת מכוניות חשמליות, או שירותים מבוססי מידע ליישומי עיר חכמה וניהול תנועה, המבוססים על איסוף מידע אנונימי מכלי רכב רבים.

"מיקרוסופט היא ספק הענן המוביל בתעשיה," אמר בשיחה עם אוטוניוז בן וולקוב, ה-CEO של אוטונומו. "יש קרב על הענן. המכוניות מוציאות הרבה מידע, ומיקרוסופט היא הספק המוביל, לדוגמא בפולקסווגן."

מיקרוסופט חתמה כבר לפני שלוש שנים על הסכם למתן שירותי ענן ומכונית מקושרת לקבוצת רנו-ניסאן. ב-2017 חתמה מיקרוסופט על חוזה המעניק לטויוטה רישיון להשתמש בטכנולוגיות מכונית מקושרת. בשנה שעברה הודיעה פולקסווגן שהיא תעשה שימוש בשירות שירותי הענן של מיקרוסופט, Azure. במידה ומיקרוסופט תוכל להציע את כל חבילת שירותי הדאטה של אוטונומו ללקוחות אלה, הרי שלאוטונומי תהיה נוכחות אצל שלוש קבוצות הרכב הגדולות בעולם, המוכרות ביחד מעל ל-30 מ' כלי רכב בשנה.

"הם [מיקרוסופט] הבינו את החשיבות האסטרטגית שלבוא עם יותר מרק ענן," אמר וולקוב, ה-CEO. "לבוא עם פתרון לכל צרכי הדאטה. והם משתמשים באוטונומו על מנת להשלים את האקוסיסטם של השירותים שהם יכולים להציע לפולקסווגן, או לשותפים אחרים. אז השותפות היא על מנת ללכת ביחד לחברות הרכב. להציע להם לא רק הסטוראג', רק את הענן של מיקרוסופט, אלא גם יכולת לבנות ערך מוסף מהמידע, על ידי בניה של אקוסיסטם אצל פרטנרס באמצעות אוטונומו."

המתחרות העיקריות של מיקרוסופט בתחום אספקת שירותי ענן הן אמזון, גוגל ו-IBM. החוזה של אוטונומו עם מיקרוסופט אינו אקסקלוסיבי והחברה עובדת גם עם ספקיות שירותי ענן אחרות, אולם טרם פרסמה זאת. "הם שותף מצוין אבל אין שום אקסקלוסיביות ואנחנו עובדים גם עם אחרים," אמר וולקוב.

אוטונומו מעסיקה כיום 80 עובדים, רובם בישראל ואנשי מכירות בארה"ב, אירופה ויפן.

שוויה של אוטונומו אינו ידוע, אולם בשנים האחרונות השווי הוכפל. אפטיב, קבוצת הטיר 1, השקיעה באוטונומו 18 מ' ד', 3 מיליון מהם ברבעון הראשון של השנה. בדו"ח הרבעון הראשון שוערך ערך ההשקעה ל-37 מ' ד'. שווי זה מעיד על כך שאוטונומו שווה היום כמה מאות מיליוני דולרים, ככל הנראה בסביבות החצי מיליארד ד'.

כותרות היום

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*