אוטוטוקס גייסה 30 מיליון דולר, צופה לחיוב כלי רכב לשימוש בטכנלוגיית V2V

  • בסבב גיוס D גייסה אוטוטוקס 30 מ' ד' לצורך האצת הגברת הפעילות.
  • בין המשקיעים בחברה נמצאת דלק מוטורס.
  • צפי לחיוב יצרניות רכב בארה"ב להתקין מערכות V2V החל מ-2019.
חגי זיס, מנכ"ל אוטוטוקס (יח"צ)
חגי זיס, מנכ"ל אוטוטוקס (יח"צ)

אוטוניוז, 23.03.2017 – אוטוטוקס, המפתחת פתרונות תקשורת V2V הודיעה על גיוס של 30 מ' ד' במזומן לצורך האצת הפריסה הגלובלית של הטכנולוגיה של החברה. הגיוס הנוכחי הוא סבב D והוא כולל את המשקיעים הגדולים בחברה ובהם Magma Venture Capital, Gemini Israel Fund, Mitsui Global Fund, Amiti Fund, Liberty Ventures ודלק מוטורס, לצד משקיעים פיננסיים חדשים הכוללים את Fraser McCombs Ventures, קרן השקעות הממוקדת בחברות צמיחה בענף הרכב;Vintage Investment Partners  המשקיעה בחברות צמיחה ו-Samsung Catalyst Fund (SCF), הפועלת מקליפורניה, לונדון ותל אביב, ומשקיעה בחברות סטארט אפ חדשניות.

הגיוס הנוכחי התאפשר הודות להתראה של משרד התחבורה בארה"ב על הצעה לקביעת תקנות שיחייבו שימוש במערכת V2V על בסיס טכנולוגיית DSRC שבה מתמחה החברה. טכנולוגיית ה-DSRC היא טכנולוגיה ותיקה ויש הסבורים שהיא אינה מתאימה למכוניות אוטונומיות שצפויות להתרבות בשנים הקרובות. יתרונה של טכנולוגיה זו הוא בהיותה פטורה משימוש ולכן בתלות, ברשת סלולארית. הטכנולוגיה מייצרת רשת תקשורת בין כל כלי רכב הנמצאים בזירת נהיגה מסוימת. האמריקנים שוקלים חיוב של התקנת מערכות V2V בכלי רכב חדשים החל מ-2019.

לאחרונה החל קדילאק, מותג הפרימיום של קבוצת ג'נרל מוטורס, להתקין ציוד של V2V בכלי הרכב המשווקים בארה"ב. יעילותו של ציוד זה תלויה גם ביכולת V2X כלומר תקשורת עם התשתית. "אוטוטוקס כבר נכנסה לתהליכי ייצור ונבחרה בידי מספר יצרניות רכב מובילות לאספקת פתרון ה-V2V שלהן," נמסר בהודעה לעיתונות.

 

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*