אוטובוסים / צ’יינה מוטורס עתרה נגד מכרז אוטבוסים של אגד

  • השבוע הוגשו ההצעות למכרז 600 אוטובוסים של אגד.
  • צ’יינה מוטורס עתרה נגד המכרז.

אוטוניוז, 15.05.2020 – מכרזי האוטובוסים לתחבורה ציבורית הוקפאו בשנתיים האחרונות בגלל הליכים משפטיים. אולם אתמול (ה’) היה היום היה האחרון להגשת הצעות למכרז שפרסמה אגד לרכש 600 אוטובוסים עירוניים. אולם שופטת בית משפט מחוזי בת”א, צילה צפת, הורתה השבוע להקפיא את פתיחת מעטפות המכרז, בעקבות הגשת עתירה לצו מניעה ע”י צ’יינה מוטורס, יבואנית יוטונג. הצו הזמני אוסר על אגד לפתוח את מעטפות המכרז במשך חודש, עד לדיון בעתירה שצפוי להערך במהלך החודש הקרוב, אם כי באתר בית המשפט טרם פורסם תאריך. אספקת האוטובוסים תוכננה להתחיל בסוף השנה ורובה תבוצע במהלך 2021. “זהו עוד טריז בגלגלים שקויפמן [בעל השליטה בצ’יינה מוטורס] שם לנו. הוא משגע את כל הענף,” אמר מנהל בכיר בחברה ליבוא אוטובוסים לאוטוניוז.

מאגד אושר שהעתירה מוכרת, אולם החברה צופה שהיא תתגבר על המכשול הזה בקרוב. מצ’יינה מוטורס טרם נמסרה תגובה.

המכרז ל-600 אוטובוסים הוא לאוטובוסים דיזליים בלבד. בתקופה הקרובה אגד צפויה לצאת במכרז לאוטובוסים חשמליים בהיקף המוערך שבין 50 ל-100 אוטובוסים.

שוק האוטובוסים הכבדים נמצא כיום במשבר חמור, הן בגלל עיכובים משפטיים ברכש אוטובוסים לתחבורה ציבורית, משבר הנמשך כשנתיים, והן בגלל משבר הקורונה ווירוס, שעצר לחלוטין רכש אוטובוסים לתיירות.

בכירים בענף מתייחסים אל 2020 כשנה ‘מתה.’

14:07 הכתבה עודכנה כדי להוסיף את בית המשפט, שם השופטת.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!