אודי מזמנת 850,000 כלי רכב לריקול, 4 חברי הנהלה בסכנת הדחה

  • בניסיון להציל את מנועי הדיזל אודי תשדרג מנועי דיזל.
  • מנועי V6/V8 כולל כאלה שהותקנו במכוניות פולקסווגן ופורשה.
  • ארבעה חברי הנהלה בסכנת הדחה.
מנוע v8 דיזל, TDI של אודי ומותגים נוספים בקבוצת פולקסוגן (אודי)
מנוע v8 דיזל, TDI של אודי ומותגים נוספים בקבוצת פולקסוגן (אודי)

אוטוניוז, 23.07.2017 – אודי מזמנת 850,000 מכונית עם מנועי דיזל יורו 5 ויורו 6 לביצוע שידרוג של תוכנת המנוע. הריקול הוא גלובלי למנועי V6 ו-V8 והוא כולל מנועים מדגמים אלה שהותקנו במכוניות פולקסווגן ופורשה.

בדומה להודעה שפרסמה בשבוע שעבר קבוצת דיימלר, שזימנה לשידרוג שלושה מיליון כלי רכב עם מנועי דיזל, גם אודי מדגישה את מחויבותה בעתיד למנועי דיזל ומשוכנעת שהשידרוג שעליו היא הודיע “ימנוע את האיסורים האפשריים על כלי רכב עם מנועי דיזל.”

אודי דיווחה שבחודשים האחרונים נבחנו כל שילובי מנועים/תיבות הילוכים משנת 2016 לגבי אפשרויות של ‘חריגות’. נראה שהריקול הנוכחי, למרות שאודי לא הודתה שיש במקרה זה ‘חריגה’, הוא תוצאה של אותם מבחנים אבל גם של המאבק למנוע איסורים על שימוש במנועי דיזל במרכזי ערים.

ביום שישי דיווח היומון הכלכלי האנדלסבלאט שאודי שוקלת הדחה של ארבעה בעלי תפקידים בכירים בהנהלת הקבוצה כאזהרה ליו”ר הנהלת המותג, רופרט שטאדלר. שטאדלר, לפי הדיווח, נהנה מתמיכת משפחות פורשה ופייך, בעלות השליטה בקבוצת פולקסווגן, אולם הוא עלול לאבד את תפקידו בשנה הבאה. שטאדלר חתם לאחרונה על חוזה לניהול אודי לעוד חמש שנים.

בחצי הראשון של השנה מכירות אודי, הנאבקת עם מרצדס-בנץ וב.מ.וו, על המקום הראשון במכירות מותגי הפרימיום בעולם, נסוגו ב-4.7% ל-909,000 כלי רכב. בעוד מכירות ב.מ.וו עלו ב-5.2% לכ-1.04 מ’ כלי רכב.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!