אודי גייסה מנהל מו”פ מוולבו מכוניות

  • פטר מרטנס, בעל ניסיון של יותר מ-20 שנה בתעשיית הרכב, מתמנה לאחד מהתפקידים היוקרתיים ביותר בקבוצת פולקסווגן.
  • ימלא תפקיד שבעבר מילאו פרדיננד פייך, מרקטין ווינטרקורן ואולריך האקנברג.
  • בכיר נוסף בקבוצה שלא היה מעורב בפרשת הדיזלגייט.
פטר מרטנס מתמנה לאחד התפקידים היוקרתיים בקבוצת אודי (אודי)
פטר מרטנס מתמנה לאחד התפקידים היוקרתיים בקבוצת אודי (אודי)

אוטוניוז, 28.11.2016 – פטר מרטנס, סגן נשיא בכיר למו”פ בוולבו מכוניות נבחר ע”י אודי לנהל את מחלקת המו”פ של מותג הפרימיום של קבוצת אודי. מרטנס, גרמני, גויס מחוץ לשורות קבוצת הרכב הגדולה באירופה, לאחד מתפקידי המפתח בקבוצה, שקדמו לו בו שמות כמו פרדיננד פייך, מרטין ווינטרקורן,  שניהם המשיכו לניהול החברה, ואולריך האקנברג, שנאלץ לפרוש מהחברה בעקבות פרשת הדיזלגייט.

מרטנס מחליף את סטפאן קנירש, שהחליף בסוף השנה שעברה את האקנברג ועזב את התפקיד בספטמבר האחרון, ככל הנראה בגלל כחלק מפרשיית הדיזלגייט.

מאז פרצה פרשת הדיזלגייט מגייסת קבוצת פולקסווגן מנהלים בכירים אחרים מקבוצות רכב אחרות הן בגלל חשש למעורבות של בכירים בקבוצה בפרשה והן כדי להביא מנהלים שברור שלא היה להם כל קשר אליה.

ככל מנהל גרמני מרטנס (55), נושא תואר ד”ר. הוא עובד בתעשיית הרכב למעלה מ-20 שנה ועבר בין השאר באופל, ג’נרל מוטורס, דיימלרקרייזלר, יגואר/לנד רובר וטאטה מוטורס. בתפקידו האחרון הוא מכהן חמש שנים בהן עברה וולבו לבעלות ג’ילי הסינית ופיתחה פלטפורמות ומנועים חדשים ונכנסה בעוצמה לתחום המכונית המקושרת והמכונית האוטונומית.

אודי נחשב מאז ומתמיד למותג הטכנולוגי המוביל של קבוצת פולקסווגן ובו יושמו לראשונה רעיונות טכנולוגיים מתקדמים, החל מהנעה כפולה ועד למכונית האוטונומית. מרטנס אמור יהיה לייצב את הספינה ולשמור אותה בחזית הטכנולוגית. להבדיל מקודמיו בתפקיד למרטנס ניסיון רב גם מחוץ לתעשיה הגרמנית. “לפטר מרטנס יש ניסיון טכני ובינלאומי נרחב באופן יוצא דופן בתעשיית הרכב,” העיד עליו רופרט שטאדלר, ה-CEO של אודי.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!