אובר משיקה שירות Uber X בסן פרנסיסקו

  • שירות המונית ללא נהג יעסיק לראשונה גם מכוניות וולבו XC90.
  • קליפורניה עדיין אינה ידידותית לנהיגה אוטונומית כמדינות אחרות בארה”ב.
  • מערכת הנהיגה האוטונומית עברה שידרוגים בחודשים האחרונים.
uberx
מונית ללא נהג מדגם וולבו XC90 בשירות Uber X

אוטוניוז, 15.12.2016 – אחרי שלושה חודשים ראשונים של הפעלת צי מוניות ללא נהג  Uber X בפיטסבורג, השיקה אובר את השירות בסן פרנסיסקו. השירות יופעל ע”י מכוניות מדגמי פורד פיוז’ן ו-וולבו XC90.

“ההבטחה של מכונית נהיגה עצמית היא הליבה של המשימה שלנו של תחבורה אמינה בכל מקום לכל אחד,” כתבה אובר בהודעה לעיתונות. “כאשר הביקוש לתחבורה שיתופית ממשיך לצמוח במהירות, עתיד התחבורה יהיה ערוב של נהגים אנושיים ומכוניות בנהיגה עצמית.”

אובר הדגישה שהמוניות ללא נהג יפעלו בסן פרנסיסקו באופן זהה לזה שבו הן פועלות בפיטסבורג, כלומר עם נהג מאחורי ההגה, שידיו נמצאות כל הזמן על ההגה בכוננות לקחת את השליטה במכונית, ולצידו מהנדס. “אבורנו אלה עדיין ימים ראשונים והמכוניות שלנו עדיין אינן מכונות לנהיגה ללא אדם שמבקר אותה,” נכתב בפוסט של אובר.

אובר נאלצה להבהיר את העמדה הזאת מאחר שהתקנות בקליפורניה, בה שוכנת סן פרנסיסקו, אוסרות על הפעלת מכונית ללא נהג. החברה הזכירה את פיטסבורג, נוואדה ופלורידה כמדינות שבהן התקנות אינן מונעות ומגבילות את פיתוח טכנולוגיות המכונית האוטונומית. “התקווה שלנו היא שקליפורניה, מדינת הבית שלנו ומובילה במידה מרובה את הדינמיות של העולם, תאמץ השקפה דומה,” נכתב בפוסט.

בסן פרנסיסקו מתחיל לצאת לפועל שיתוף הפעולה בין וולבו לאובר בהיקף של 300 מ’ ד’. וולבו תעמיד לרשות אובר 50 כלי רכב מדגם XC90 שיצוידו בציוד נהיגה אוטונומית של אובר. וולבו במקביל מפתחת תוכנית אחר עם ציוד של יצרנית הרכיבים השוודית Autoliv. שתי החברות ישיקו את תוכנית לפיתוח טכנולוגיה לנהיגה אוטונומית Drive Me בשבדיה במהלך 2017 ואחר כך גם בערים נוספות בעולם.

מערכת הנהיגה האוטונומית של אובר עברה שידרוגים בשלושה החודשים האחרונים בעקבות הפעלת Uber X בפיטרסבורג.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!