אובר חזרה להפעיל מכוניות אוטונומיות בסן פרנסיסקו

  • שלושה ימים אחרי שהפסיקה את הפעלת ציי המכוניות האוטונומיות שבה גוגל להפעיל צי בן שתי מכוניות.
  • דו"ח על התאונה בטמפה, אריזונה, צפוי עוד השבוע.
  • הרעיון שנהג אנושי יהיה בטוח יותר הוא מטעה ומסוכן.

אוטוניוז, 28.03.2017 – אובר טכנולוגיות חידשה את הפעלת צי הרכב האוטונומי אבל רק בסן פרנסיסקו, דיווחה סוכנות רויטרס. באזור זה מפעילה החברה שתי מכוניות בלבד, שאינן מספקות שירותי הסעה. ההפעלה המחודשת הגיעה שלושה ימים אחרי שאובר השביתה את שלושה ציי המכוניות האוטונומיות, בפיטסבורג, אריזונה וסן פרנסיסקו, בעקבות תאונה באריזונה בה התהפכה מכונית וולבו XC90. המשטרה צפויה להנפיק דו"ח על התאונה בעיר טמפה, אריזונה, עד אמצע השבוע, אולם כבר בשלב הראשוני ברור שמערכת הנהיגה של אובר אינה "אשמה" בתאונה. עד כה לא דווחו תאונות של מכוניות אובר בפיטסבורג שם פועל השירות מספטמבר האחרון. אולם היו מספר תקריות, ביניהן כאשר מכונית אוטונומית חצתה רמזור באור אדום שזכו לתשומת לב ניכרת, בייחוד אחרי שאובר ניסתה לטשטש את הארוע.

צי מכוניות הניסוי נפרש בטמפה בדצמבר האחרון אחרי שהמשרד לכלי רכב בקליפורניה סרב לאשר הפעלת שירות המוניות האוטונומי בסן פרנסיסקו.

"הרעיון שבאיזשהו אופן נהג אנושי יהפוך את הנהיגה ליותר בטוחה הוא שגיאת נוחות ועם פוטנציאל להטעיה מסוכנת," אמר לרויטרס הוד ליפסון, פרופ' להנדסה מכנית ורובוטיקה באוניברסיטת קולומביה.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*