אובר ויתרה על השוק הסיני, מתאחדת עם דידי

אוטוניוז, 01.08.2016 – אובר, חברת שיתופי הנסיעות, ויתרה על כיבוש השוק הסיני, ותחבור ל-Didi Chuxing, חברת שיתופי הנסיעות הגדולה בסין. החטיבה הסינית של אובר, המוערכת ב-7 מיליארד ד’, תתמזג לתוך אובר לחברה שמוערכת ב-35 מיל’ ד’. אחרי השלמת העיסקה אובר תחזיק ב-20% ממניות דידי ותהיה בעלת המניות הגדולה בחברה, לדברי טראוויס קלאניק, ה-CEO של אובר, שגם יצטרף לדירקטוריון דידי.

בכך משלימה אובר שנתיים של פעילות בסין, שבהם לפי הערכות היא הפסידה כשני מיליארד דולר כאשר סבסדה נהגים ונוסעים בקרבות מחירים נגד דידי. אובר הוערכה בגיוס ההון האחרון של החברה ב-60 מיל’ ד’.

לפי מספר שבועות אפל השקיעה מיליארד דולר בדידי, במה שנראה כהשקעה שנועדה בעיקר לשכנע את שלטונות סין בדבר פעילותה של אפל בסין. אולם יתכן שיש בהשקעה זו אף מעבר לכך, כאשר אפל מתכננת השקת מכונית שתישא את הלוגו של החברה.

אובר, הפועלת ב-60 ערים בסין, מבצעת כ-150 מיליון נסיעות בחודש, תמשיך לפעול באופן נפרד מדידי. לדברי אנליסטים שצוטטו ברויטרס, דידי מחזיקה בפלח שוק של 87% בסין.

היתרון העיקרי של העיסקה צפוי להיות בסיומה של מלחמת המחירים ומכאן חסכון ניכר לשתי החברות. בנוסף לכך אובר תהנה מהשקעה של דידי בחברה בסך מיליארד דולר. דידי תמנה את צ’נג וויי, ה-CEO של החברה, להנהלת אובר.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!