אדם ג’ונאס הוריד המלצה לטסלה, דורון צור מהמר נגד המניה

  • ג’ונאס מהשוורים הנלהבים ביותר מטסלה, הוריד את ההמלצה למניה, אבל השאיר את מחיר היעד.
  • מעריך שהחברה ‘תשרוף’ השנה 3.1 מיליארד ד’, 900 מ’ ד’ יותר מאשר הערכה קודמת.
  • טסלה אמורה להתחיל לייצר את מודל 3 בחודש יולי.

אוטוניוז, 16.05.2017 – אדם ג’ונאס, מהאנליסטיים השוריים ביותר על מניית טסלה, הוריד את המלצת הקניה לחברה. ג’ונאס, אנליסט רכב בכיר במורגן סטנלי, קובע שטסלה תמשיך להציג הפסדים תפעוליים לאורך השנה הבאה, 2018, והשנה החברה תשרוף 3.1 מיליארד ד’ בהכנות לייצור מודל 3, סכום גדול יותר מההערכות הקודמות, 2.3 מיליארד ד’. ג’ונאס הוריד את המלצתו מ-overweight ל-equal weight אבל שמר על מחיר היעד למניה, 305 ד’. בעקבות הפרסום אתמול מניית טסלה נסוגה ב-2.75% ל-315.88 ד’ למניה. ברבעון הראשון של השנה טסלה גייסה 1.2 מיליארד ד’ בשוק ההון, בהנפקת מניות ובחוב, ו’שרפה’ 622 מ’ ד’.

“אנחנו מצפים שמתחרים גדולים הרבה יותר, עם הון רב יותר, יחשפו אסטרטגיות שמתייחסות ישירות לתחבורה ולניידות ברת קיימא,” כתב ג’ונאס במזכר ללקוחות. לדבריו הרחבת הפעילות של ואיימו עם קרייזלר והתכניות של אפל להשיק מכונית אוטונומית, מהוות “התקפה” על טסלה.

אנליסטים אחרים מעריכים שיתכן שטסלה תצטרך לגייס הון נוסף עוד השנה, מה שעלול להביא לדילול בעלי המניות הנוכחיים, במידה והגיוס יהיה באמצעות הנפקת מניות. עד כה אילון מאסק, הבוס של טסלה, רכש מניות בכל מכירת מניות חדשות לציבור כדי למנוע דילול משמעותי של אחזקותיו בחברה.

טסלה אמורה להתחיל לייצר את מודל 3 בתחילת יוני ולדברי החברה היא אמורה להגיע לקצב ייצור של 5,000 יחידות בשבוע בסוף 2017 ובמהלך 2018 להגיע לקצב של 10,000 יחידות בשנה. טסלה חזתה בעבר מכירות של חצי מיליון מכוניות ב-2018 ומיליון יחידות ב-2020.

ג’ונאס אינו לבד

ג’ונאס אינו בודד בסנטימנט הגובר נגד טסלה, שמנייתה זינקה ביותר מ-50% מאז תחילת השנה וערך השוק שלה דומה לזה של ג’נרל מוטורס (בסוף יום המסחר אתמול, הערך של טסלה עמד על 51.89 מיליארד ד’, גבוה ב-800 מ’ ד’ מזה של ג’י.אמ) וגבוה בכ-10 מיליארד ד’ מזה של פורד. בכתבה בדה מרקר, דיווח אתמול האנליסט דורון צור שהוא השקיע 1,200 ד’ ברכישת 10 אופציות PUT על מניית טסלה, לפקיעה בינואר 2019. אם ההימור יצליח צור צפוי להערכתו להרוויח 30,000-40,000 ד’. ביוני 2013, כאשר שוויה של טסלה זינק ל-11 מיליארד ד’, סבר צור שהערך של החברה מופרז וכל כולו הייפ. בסיום הניתוח אז הוא כתב: “מעניין יהיה לראות בעוד שנתיים־שלוש מה יעלה בגורלן של טסלה ומנייתה. בינתיים נצטרך להמתין בסבלנות, ורק אז לראות אם המלך אכן עירום – או שהפעם יהיה זה תורו של הילד הקטן שצועק כך לצאת טמבל. אז הנה, לקחתי את הסיכון.”

מאז עברו ארבע שנים, מניית טסלה הכפילה את ערכה פי חמש וטסלה מתקרבת אל המבחן האמיתי שלה, הצלחתו של מודל 3. והפעם צור אכן לקח סיכון, הימר ב-1,200 ד’ שמניית טסלה תתרסק. והסיכוי הזה אולי גדל במעט, אחרי שגם האנליסט התומך הנלהב, ג’ונאס הוריד את ההמלצה למניה.

 

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!