אגד משיקה לראשונה אוטובוסים סיניים של גולדן דרגון ויוטונג

  • אגד החלה להפעיל אוטובוסים המיוצרים בסין בקווים בינעירוניים.
  • אוטובוסים של גולדן דרגון הותאמו לצרכים של אגד.
  • במהלך השנה אגד צפויה לקלוט אוטובוסים חשמליים של יצרניות אוטובוסים סיניות.
goden_dragon1
אוטובוסים של גולדן דרגון לפני המסירה לאגד (בהכנות לביכורים?) (רון שבירו)

אוטוניוז, 16.05.2017 – אגד משיקה בימים אלה לראשונה אוטובוסים בינעירוניים המיוצרים בסין מדגמי גולדן דרגון ויוטונג. בשנה שעברה חתמה חתמה אגד על הסכם לרכישת 250 אוטובוסים בינעירוניים מיצרניות סיניות. מרבית האוטובוסים, 166 במספר, ירכשו מיוטונג (צ’יינה מוטורס) והשאר, 84, מגולדן דרגון (גולדן סוכנויות).

בהודעה לעיתונות מסרה גולדן סוכנויות, יבואנית גולדן דרגון, שבתכנון האוטובוס ובהתאמתו לצרכי אגד היא הסתייעה רבות בידע המקצועי ובניסיון של אנשי אגד. צוותים טכניים של גולדן דרגון ישראל ואגד טסו לסין מספר פעמים במהלך פיתוח האוטובוס וייצורו. גולדן סוכנויות מסרה שבעקבות הצלחת הפרויקט הוזמנו בסין עוד עשרות אוטובוסים ללקוחות אחרים.

“אוטובוסים מתוצרת גולדן דרגון מיוצרים עם מפרט טכני עשיר ועם מערכות טכנולוגיות מתוצרת אירופה מהמובילות בעולם,” מסר בהודעה לעיתונות דוד אוחנה, מנכ”ל גולדן סוכנויות. “האוטובוסים נבנו לאחר אפיון וליווי מקצועי של המחלקה הטכנית של אגד. כידוע מדובר בחברת אגד בעלת צי האוטובוסים הכי גדול בישראל ועם ניסיון של 70 שנים בהפעלת תחבורה ציבורית”.

האוטובוסים המיוצרים בסין נשענים לרוב על מכללים המיוצרים בארה”ב ובגרמניה, כמו מנועי קמינס, תמסורות ZF, מערכות מיזוג אויר של Sutrak ומערכות נוספות.

יצרניות האוטובוסים הסיניות זכו במכרז אחרי שהציעו מחירים הנמוכים ב-20%-30% מהמחירים של היצרניות האירופיות המסורתיות. בשבועות הקרובים האוטובוסים האלה יצטרכו להוכיח את אמינותם בקווים הבינעירוניים הארוכים של אגד וסביר להניח שבקואופרטיב יבחנו בחודשים הקרובים היטב האם החסכון בעלות הרכישה היה כדאי.

כניסה לאירופה

גולדן דרגון רואה בשוק הישראלי, המוגבל בהיקפיו אבל בעל הדרישות הטכניות הגבוהות, אמצעי כניסה לשוק האירופי, כך אמר דוד אוחנה, מנכ”ל גולדן סוכנויות בראיון לאוטוניוז. הכניסה לצי האוטובוסים של אגד ואמינות תפעולית של האוטובוסים  עשויה לכן להיות בעלת משמעות רבה עבור היצרנית הסינית בניסיונה לחדור לאירופה.

לאחרונה חתמה גולדן סוכנויות על הסכם עם מפעל שיפוץ המנועים של אגד (המפעל יהיה המפעל המוסמך לשיפוצי מכלולים / מנועים של חברת FPT). בחודש הבא יקחו אנשי מקצוע של גולדן דרגון ואגד חלק בהשתלמות בטורינו, איטליה.

ירידה במסירות אוטובוסים כבדים

מסירות אוטובוסים כבדים, מעל 12 טון, בארבעה החודשים הראשונים של השנה ירדו ב-40% לפי נתוני איגוד יבואני הרכב. מסירות יוטונג צנחו ב-41% ל-134 יחידות ולמרות זאת היא עלתה למקום הראשון בדירוג, כאשר מסירות וולבו (מאיר) צנחו ב-42.7% ל-133 יחידות. מסירות גולדן דרגון צנחו ב-74.3% ל-27 יחידות.

מסירות אוטובוסים כבדים מתאפיינות במחזוריות הנקבעת לפי מכרזים. החודש, למשל, צפוי שצ’יינה מוטורס וגולדן דרגון ירשמו מסירות בהיקף גבוה הרבה יותר מהממוצע החודשי עד כה בזכות מסירות האוטובוסים לאגד.

אוטובוסים חשמליים

שיתוף הפעולה בין אגד ליבואניות אוטובוסים סיניים אינו נגמר בזה. במהלך השנה אמורה אגד להתחיל בהפעלת 25 אוטובוסים חשמליים באזור חיפה. האוטובוסים יהיו מתוצרת BYD (כלל מוטורס) 17 יחידות וגולדן דרגון שמונה יחידות.

 

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!