תעשיה: מרקיונה צופה FUV לפרארי בתוך 30 חודשים

  • הבוס של פרארי ציין 70 שנה למותג בבורסת ניו יורק ודיבר על רכב שטח.
  • הדגם הראשון של פרארי עם יותר מארבע דלתות.
  • יציג תכנית חומש לפרארי בתחילת 2018.
מרקינה עם היד על הכפתור ובכירים אחרים בפרארי בפתיחת יום המסחר בוול סטריט אתמול לציון 70 שנה לפרארי (פרארי)

אוטוניוז, 10.10.2017 – יום אחד אחרי שפרארי הפסידה באופן מעשי את אליפות העולם בפורמולה 1 לעונת 2017, כאשר סבסטיאן ווטל פרש מהגרנד פרי היפני אחרי שמצת שמחירו 59 יורו התקלקל, התייצב הבוס של החברה, סרג'יו מרקיונה, בבורסת ניו יורק בוול סטריט, כדי לציין 70 שנה למותג המכוניות היוקרתי בעולם, בלחיצה על הכפתור המפורסם לפתיחת יום המסחר. בשנה האחרונה שער מניות פרארי בוול סטריט הוכפל ל-114.83 ד' למניה, ושווי השוק של החברה המייצרת כ-8,000 כלי רכב בשנה זינק ל-21.7 מיליארד ד' לפי שער הסגירה אתמול (ב').

יתכן שהזינוק במחירי המניות נובע גם מהערך העתידי שהמשקיעים רואים בפרארי. לפי דיווחים בעיתונות, מתכננת פרארי להכפיל את רווחיה בחמש השנים הקרובות עם השקתו של רכב שטח.

אתמול מרקיונה פיזר מעט מהערפל סביב הדגם החדש כשאמר שפרארי כבר בנתה מודלים שונים ובחנה אותם. "אנחנו רציניים מאוד בקשר לזה," אמר מרקיונה על מה שהוא כינה מודל "FUV", קיצור ל-Ferrari Utility Vehicle, כינוי שאמור לבדל את הפרארי מסגמנט ה-SUV. "אנחנו צריכים ללמוד איך להשתלט על כל היחסים החדשים בין בלעדיות למחסור במוצר, אז אנחנו הולכים לאזן את הרצון הזה לגדול עם התרחבות של תיק המוצרים." מרקיונה אישר שהחברה בוחנת את המוצר ושהוא יהיה עם 4 דלתות, הפעם הראשונה שמכונית פרארי תיוצר עם יותר מ-2 דלתות. לוח הזמנים להשקת הדגם, אם תתבצע, עומד כיום על 30 חודשים. כעת נראה שפרארי עשויה להודיע באופן רשמי על ייצור ה-FUV ברבעון הראשון של 2018, כאשר החברה תציג תוכנית חמש שנים חדשה.

פורמולה 1

מכוניות פרארי בחזית בורסת ניו יורק (פרארי)

למרות שיום קודם פרארי הפסידה הסיכוי לזכות באליפות העולם בפורמולה 1 לעונה הנוכחית, בגלל מצת שמחירו 59 יורו, מרקיונה, שבעבר היה ביקורתי כלפי הקבוצה, היה הפעם רגוע יותר. "מבלי להיות יהיר אני חושב ש[מכונית] פרארי היא באותה רמה, אם לא גבוהה יותר, מ[מכונית] מרצדס היום. רד בול גם עשתה התקדמות, אבל אני לא חושב שהם מאתגרים את מעמדה של פרארי במרוץ. אני לא רוצה לדבר על המזל כי אני לא מאמין בזה, דברים קורים לכולנו במיוחד במרוץ. העיקר לא לאבד את הביטחון שהביא אותנו כל כך רחוק," אמר מרקיונה ל-CNBC. "העונה אינה אבודה, יש עוד זמן לבנות מחדש. עם כל הצניעות, יש לנו בפרארי את המכונית שעשתה התקדמות עצומה."

במהלך סוף השבוע האחרון צוינה שנת ה-70 לייסודה של פרארי ברחבי ניו יורק עם מכוניות פרארי מכל הדורות משוטטות ברחבי העיר. פתיחת יום המסחר אתמול ע"י מרקיונה ובכירים נוספים בחברה, ציינה את סיום חגיגות ה-70 לפרארי בארה"ב.

כותרות היום

עשו מנוי לניוזלטר של אוטוניוז
עשו מנוי לניוזלטר וקבלו את כל העידכונים
תודה על עשיית המנוי. עליך לאשר את כתובת האימייל כדי שנוכל לשלחו אליכם. אנא בדקו את האימייל ובצעו את ההוראות.
אנחנו מכבדים את פרטיותכם. לעולם לא נעביר את פרטיכם לצד שלישי
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin