תחבורה ציבורית: הסכם הפעלה חדש לדן יחסוך לממשלה מיליארד שקל בעשר שנים

  • דן תמשיך להיות מפעילת התחבורה הציבורית העיקרית בגוש דן.
  • החברה תצעיר את צי האוטובוסים שלה.
  • תפעיל למעלה מ-100 אוטובוסים חשמליים בתוך שנתיים.

אוטוניוז, 18.09.2017 – חברת דן חתמה על הסכם חדש עם ממשלת ישראל להפעלת קווי אוטובוסים. במהלך התקופה תקבל החברה סובסידיה בגובה של 900 מ' ש' בשנה. דן פועלת בעיקר באזור גוש דן אבל מפעילה גם את המטרונית בחיפה וקווי שירות בשני אשכולות בדרום המדינה ובהם בבאר שבע.

בהתאם להסכם החדש דן תהיה מחויבת להפעיל 126 אוטובוסים חשמליים בתוך כשנתיים. החברה מפעילה כיום חמישה אוטובוסים חשמליים מדגם היגר. דן שותפה בפנדן, יבואנית האוטובוסים.

במסגרת ההסכם דן התחייבה להצעיר את מצבת האוטובוסים לעד 10 שנים לאוטובוסים עירוניים ועד 12 שנה לאוטובוסים מפרקיים. דן מנהלת היום מכרז לרכישת מעל ל-300 אוטובוסים חדשים.

ההסכם החדש עתיד לחסוך למדינה כמיליארד שקל במשך 10 שנים. אולם לפי חישובי האוצר דן עדיין תמשיך לקבל תקציב עודף בסך 50 מ' ש' בשנה. בדן דוחים טענה זו וטוענים שהפעלת מערכת תחבורה ציבורית בגוש דן היא מורכבת ויקרה יותר מאשר באזורים אחרים בארץ. בדן גם יהנו מכך שלפחות בשנים הקרובות לא יהיה איום של הפרטה על קווי האוטובוסים שהחברה מפעילה.

התשלום של הממשלה לדן בגובה 900 מ' ש' בשנה מתחלק בין 300 מ' ש' עבור הפעלת שירותי תחבורה ציבורית, 100 מ' ש' עבור רכישת אוטובוסים חדשים ו-500 מ' ש' פדיון התשלומים מנוסעים.

דן מסיעה כיום כ-145 מ' נוסעים בשנה, לחברה 1,250 אוטובוסים.

כותרות היום

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


עשו מנוי לניוזלטר של אוטוניוז
עשו מנוי לניוזלטר וקבלו את כל העידכונים
תודה על עשיית המנוי. עליך לאשר את כתובת האימייל כדי שנוכל לשלחו אליכם. אנא בדקו את האימייל ובצעו את ההוראות.
אנחנו מכבדים את פרטיותכם. לעולם לא נעביר את פרטיכם לצד שלישי
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin