תדלוק חשמלי: 'של', ענקית האנרגיה, רכשה חברת לטעינת מכוניות חשמליות

  • 'של' בצעד משמעותי ראשון לקראת עתיד התחבורה החשמלי.
  • תספק טעינה חשמלית ביתית, עסקית, בתחנות תדלוק ובחניונים ציבוריים.
  • צופה ששיא צריכת דלק פוסילי יגיע בעשור הקרוב.
'של' נכנסת לתחום התדלוק החשמלי

אוטוניוז, 13.10.2017 – 'של', מחברות האנרגיה הגדולות בעולם, רוכשת את NewMotion, מפעילה אירופית של עמדות תדלוק חשמליות. ניומושן, חברה הולנדית, מתקינה עמדות טעינה למכוניות בבתים פרטיים, בתי עסק ומקומות ציבוריים. לחברה כיום מעל 30,000 נקודות טעינה פרטיות בגרמניה, הולנד, צרפת ובריטניה והיא מספקת גישה ל-50,000 נקודת טעינה ציבוריות ב-25 מדינות באירופה ובאסיה באמצעות כרטיסי טעינה שנמצאים היום אצל 100,000 לקוחות ובאמצעותם מתבצעות כ-23,000 טעינות ביום. 'של' מתכננת לפרוס את הטכנולוגיה של ניומושן ב-45,000 תחנות התדלוק הממותגות 'של' ברחבי העולם.

רכישת ניומושן ע"י של היא ככל הנראה הכניסה המאסיבית ביותר של חברת אנרגיה מסורתית לתחום התדלוק החשמלי עד כה. החברות לא פרסמו את סכום העסקה. של צפתה מוקדם יותר השנה שצריכת הדלק תגיע לשיא במהלך העשור הקרוב ואחריו היא תתחיל לרדת, בגלל הריבוי הצפוי של מכוניות חשמליות. עבור תעשיית הרכב, שלאורך 160 שנות פעילותה ידעה בעיקר צמיחה, זו עלולה להיות תפנית שאין ממנה חזרה.

"ההכרזה הזו היא צעד מוקדם לקראת הבטחה שללקוחות תהיה גישה למגוון אפשרויות תדלוק בעשורים הקרובים, במקביל לדו-קיום עם דלקי תחבורה מסורתיים," אמר בהודעה לעיתונות סגן נשיא 'של' לדלקים חדשים, מתיו טיפר. "מהלך זה מספק ללקוחות את הגמישות להטעין את כלי הרכב החשמליים שלהם בבית, בעבודה ובתנועה. כאשר תוסיפו את ההצעה הזו ללקוחות לפריסה הנוכחית שלנו של נקודות הטעינה המהירות בתחנות התדלוק של 'של', אנו מאמינים שאנו מפתחים את המגוון המלא של פתרונות הטעינה הדרושים לתמיכה בעתיד כלי הרכב החשמליים."

רכישת ניומושן תאפשר לכן ל'של' להרחיב את היקפי תחנות התדלוק שלה ולהתקין אותן בעצם גם בבתי לקוחות ובבתי עסק.

מחירו של מכשיר הטעינה הביתי הבסיסי של ניומושן, בקצב 3.7 ק"ו או 19 ק"מ/שעה עומד בבריטניה על 300 ליש"ט.

כותרות היום

עשו מנוי לניוזלטר של אוטוניוז
עשו מנוי לניוזלטר וקבלו את כל העידכונים
תודה על עשיית המנוי. עליך לאשר את כתובת האימייל כדי שנוכל לשלחו אליכם. אנא בדקו את האימייל ובצעו את ההוראות.
אנחנו מכבדים את פרטיותכם. לעולם לא נעביר את פרטיכם לצד שלישי
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin