תאי דלק חשמליים: טויוטה תתחיל מבחן למשאית כבדה תאי דלק חשמליים

  • פרויקט פורטל בנמלי קליפורניה עובר לשלב מעשי.
  • גורר במשקל כולל 36 טון יגרור מטענים מאוניות למרכזי הפצה.
  • לפרויקט פוטנציאל להקטין במידה ניכרת את זיהום האויר.
משאית פרויקט פורטל לצד טויוטה מיראי, שתיהן מונעות תאי דלק חשמליים (טויוטה)

אוטוניוז, 13.10.2017 – טויוטה תתחיל להפעיל ב-23 בספטמבר משאיות מונעת בתאי דלק חשמליים להובלה לטווח קצר (drayage) של מטענים בנמלי לוס אנג'לס ולונג ביץ' בקליפורניה במסגרת 'פרויקט פורטל'. גורר הניסוי, שפותח בחודשים האחרונים בסיוע חברת הטכנולוגיה ריקארדו, נסע עד כה מעל 4,000 מייל (6,400 ק"מ) ללא תקלות משמעותיות, כאשר משקל המטען אותו הוא גרר גדל בהתמדה. הגורר הוא קלאס 8 שמשקלו הכולל המותר הוא 15 טון ומעלה ומוגדר בארה"ב כ-heavy truck. המשקל הכולל של משאית המבחן הוא 36 טון.

גורר תאי הדלק החשמליים צפוי לעשות נסיעות של כ-320 ק"מ ביום ולפעול בין הנמלים ואתרי הפצה ולוגיסטיקה הנמצאים בסביבותיהם.

חשיבותו של הפרויקט הוא בכך שהוא מתבצע באזור עירוני שבו נוצר זיהום תחבורתי רב יחסית ומשאיות המפיצות אפס זיהום הן בעלות פוטנציאל להפחתה ניכרת של רמת זיהום הסביבה. הפעלתן גם אינה מחייבת הקמת תשתית תדלוק מימן המפוזרת על שטח גדול, כמו זו הנדרשת למשאיות הנוסעות לטווחים ארוכים, אלא ניתן להסתפק בתחנת תדלוק מרכזית אחת לאזור התפעול.

המנוע החשמלי של המשאית הוא בהספק של יותר מ-670 כ"ס ומומנט של 183 קג"מ (1,796 נ"מ). מערכת החשמל מוזנת באמצעות שני מערומי תאי דלק 12 קו"ש כל אחד, שנלקחו מהטויוטה מיראי, מכונית תאי הדלק החשמלית שטויוטה החלה לשווקה שיווק מוגבל בשנה האחרונה. למשאית מצבר ליתיום-יון בתכולה נמוכה, בעיקר לתמיכה, אולם מרבית החשמל מיוצר ונצרך באופן מיידי. טווח הפעולה המשוער של המשאית הוא 320 ק"מ בין תדלוק לתדלוק, כלומר יום עבודה.

טויוטה מתכננת לבחון את המשאית גם בפעילות לטווחים ארוכים.

הפרויקט מנוהל ע"י טויוטה צפון אמריקה (TNMA) בשיתוף פעולה עם Service Parts Accessories Operations group של טויוטה וקבוצת וספק שירותי התובלה שלה Southern Counties Express.

כותרות היום

 

עשו מנוי לניוזלטר של אוטוניוז
עשו מנוי לניוזלטר וקבלו את כל העידכונים
תודה על עשיית המנוי. עליך לאשר את כתובת האימייל כדי שנוכל לשלחו אליכם. אנא בדקו את האימייל ובצעו את ההוראות.
אנחנו מכבדים את פרטיותכם. לעולם לא נעביר את פרטיכם לצד שלישי
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin