קרן ההון סיכון של סקניה השקיעה בחברת שילוח דיגיטלי

  • סקניה הקימה קרן הון סיכון המשקיעה במיזמים שונים.
  • סנדר היא פלטפורמה דיגיטלית להזמנת וביצוע משלוחים ופועלת עם לקוחות גדולים מתחום המסחר הדיגיטלי.
  • קרן ההון סיכון השקיעה בסנדר מעל מיליון יורו.
עמוד הבית של sennder (צילום מסך)

אוטוניוז, 01.08.2017 – קרן ההון סיכון של סקניה, יצרנית המשאיות, Scania Growth Capital, השקיעה לאחרונה בחרת השילוח הדיגיטלי sennder. סקניה לא פרסמה את היקף ההשקעה אלא רק שזהו סכום בן שבעה מספרים ביורו, כלומר מעל מיליון יורו.

המטה של סנדר נמצא בברלין. החברה פיתחה שיתופי פעולה עם לקוחות מהגדולים שבתחום ה-e-commerce. החברה שולטת על צי כלי רכב ממכוניות פרטיות ועד משאיות מעל 40 טון כדי לספק שירותי שילוח ללקוחותיה.

בפעילות השילוח הטכנולוגיה של סנדר מחליפה ניירת בדיגיטציה ומביאה, לדברי החברה, את הפעילות לרמה חדשה של אוטומציה, שקיפות ויעילות. הפתרון של סנדר מבוסס על פלטפורמה שהחברה פיתחה המאפשרת להזמין שילוח באופן מקוון, לקבל הצעת מחיר ולעקוב אחרי השילוח. המערכת משולבת בתוך מערכות של מפעילי תחבורה, באפליקציות ניידות של נהגים וגם לקוחות פרטיים יכולים לבצע הזמנות באמצעות האינטרנט.

"דיגיטליזציה הוא מהמנועים העיקריים בשינוי האקוסיסטם של תחבורה ולוגיסטיקה," אמר בהודעה לעיתונות דניאל ודברג מנהל תחום ניהול תאגידי ומיזם עסקי בסקניה. "ההשקעה בסנדר מתיישבת היטב עם הכיוון האסטרטגי שלנו ושל מאמצינו לתמוך בלקוחותינו בדיגיטליזציה של העסק והפעולות שלהם."

"סנדר השיגה ופיתחה חוזים ארוכי טווח עם כמה מהקונים התובעניים ביותר של שירותי לוגיסטיקה באירופה. על ידי מינוף הטכנולוגיה, סנדר מגדילה את רמת השירות ללקוח באופן משמעותי תוך קיצוץ בעלויות עבור כל הצדדים המעורבים," אמר כריסטיאן זויכנר, שותף בחברת הניהול של Scania Growth Capital.

סקניה הקימה את קרן ההון סיכון בפברואר השנה. הקרן מנוהלת ומופעלת ע"י חברת ניהול חיצונית, שמומחיותה בהשקעות הון סיכון. יו"ר הקרן הוא לארס-אולוף גוסטפסון, בעל ניסיון עשיר בתעשייה ההון סיכון והוא מכהן גם כיו"ר של חברת ההשקעות החיצונית.

קרן ההון סיכון הודיעה שהיא תתרכז בהצעות למוצרים, פתרונות או שירותים דיגיטליים, כלי רכב אוטונומיים, קישוריות, הייברידיזציה, דלקים מתחדשים ובית חרושת חכם, אבל לא תגביל את השקעותיה לתחומים אלה.

ההשקעה הראשונה של הקרן התבצעה בסוף פברואר בחברת Enersize OY שבאמצעות תוכנה שהחברה פיתחה, נתונים ואנליזה שלהם, מסוגלת להשיג חסכון ניכר בצריכת אנרגיה במערכות אויר דחוס בתעשיה. סקניה צופה שתעשה שימוש בטכנולוגיה זו במפעליה ובמוסכים המטפלים במשאיות סקניה.

מערכות תעשייתיות של אויר דחוס צורכות, לפי סקניה 5% מצריכת החשמל בעולם ונמצאות בשימוש ב-90% מהמפעלים בעולם. המערכת שפיתחה Enersize OY מסוגלת לחסוך 30% בצריכת האנרגיה לייצור אויר דחוס.

כותרות היום

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


עשו מנוי לניוזלטר של אוטוניוז
עשו מנוי לניוזלטר וקבלו את כל העידכונים
תודה על עשיית המנוי. עליך לאשר את כתובת האימייל כדי שנוכל לשלחו אליכם. אנא בדקו את האימייל ובצעו את ההוראות.
אנחנו מכבדים את פרטיותכם. לעולם לא נעביר את פרטיכם לצד שלישי
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin