מיפוי: פיוניר ו-HERE חתמו על הסכם לפיתוח מפות דיגיטלית

  • במסגרת ההסכם החברות החליפו מניות.
  • יפתחו מפות בשני תקנים, התקן הגבוה למכוניות אוטונומיות.
  • HERE תתחיל לכסות את יפן.

אוטוניוז, 21.09.2017 – חברת המיפוי HERE וקבוצת אלקטרוניקה פיוניר חתמו על הסכם במטרה לשתף פעולה בתחום המיפוי בעידן הנהיגה האוטונומית. ההסכם מבוסס על החלפת מניות: HERE תרכוש 11,1750,000 מניות של פיוניר, שהן כ-3% מהמניות החדשות של הקבוצה תמורת 17.3 מ' יורו בעוד פיוניר תרכוש בסכום דומה כ-1% ממניות HERE מחברת האחזקות There Holding B.V שבא בבעלות קבוצות הרכב הגרמניות ב.מ.וו, אודי ודיימלר. פיוניר תהיה בעלת המניות החמישית ב-HERE כשהרביעית היא אינטל שרכשה 15% ממניות HERE בשנה שעברה.

פיוניר, קבוצת האלקטרוניקה, שאלקטרוניקה ברכב הוא תחום ליבה אצלה, היא ספקית מערכות אינפוטיינמנט גלובלית והגדולה ביפן. החברה מפתחת חיישן ליידאר המכונה גם "חיישן חלל נהיגה", כחלק מהשתלבותה בטכנולוגיות המכונית האוטונומית.

הברית החדשה תעניק ל-HERE גישה לשוק המפות היפני ותאפשר לפאנסוניק גישה למפות של שווקים באזורים פועלת HERE. החברות מפתחות כיום שני מוצרים עיקריים מפה גלובלית תקנית (Global SD map) ומפה גלובלית באיכות גבוהה (Global HD map).

בפרויקט הראשו שתי החברות יוכלו למכורת כעת נתוני מפות האחת לשניה. היתרונות של שיתוף פעולה זו יתחילו להיות מורגשים כבר בחצי השני של שנת הכספים הנוכחית.

בתחום המיפוי בהיי דפינישן שתי החברות יעבדו על הוכחת קונספט, proof of concept, לפיתוח הטכנולוגיה, שלפי ההודעה לעיתונות היא חיונית לכלי רכב אוטונומיים. המטרה היא להציע ליצרניות כלי רכב אוטונומיים נתוני מיפוי גלובליים באיכות קבועה. ביפן שכבת הבסיס לנתוני מפת ה-HD יסופקו ע"י Dynamic Map Platform.

פיוניר מבצעת את ההסכם החדש באמצעות חברה בת, Increment P. Corporation (IPC), חברה בת למיפוי.

כותרות היום

עשו מנוי לניוזלטר של אוטוניוז
עשו מנוי לניוזלטר וקבלו את כל העידכונים
תודה על עשיית המנוי. עליך לאשר את כתובת האימייל כדי שנוכל לשלחו אליכם. אנא בדקו את האימייל ובצעו את ההוראות.
אנחנו מכבדים את פרטיותכם. לעולם לא נעביר את פרטיכם לצד שלישי
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin