סייבר סיקיוריטי: פנסוניק מצטרפת למפתחי מערכות סייבר לתעשיית הרכב

  • חברת הענק היפנית תציע ליצרניות הרכב מערכת בטיחות חדשה.
  • מבוססת על בקרה פנימית וקשר עם מערכת ענן.
תרשים זרימה של פעילות מערכת הסייבר סיקיוריטי של פנסוניק (פנסוניק)

אוטוניוז, 13.07.2017 – פנסוניק, חברת האלקטרוניקה ויצרנית מצברים, מצטרפת לחברות ולסטארטאפים המפתחים מערכות סייבר סיקיוריטי לתעשיית הרכב. החברה הודיעה שהיא פיתחה automotive intrusion detection and prevention system למכוניות אוטונומיות ומקושרות.

המערכת מבוססת על איסוף נתונים במכוניות ועיבוד הנתונים בענן. היא פועלת על CAN וגם תואמת Ethernet, רשת תקשורת בתוך כלי הרכב, שלדברי החברה עתידה לזכות לתפוצה גדולה.

המערכת מורכבת משתי יחידות המותקנות במכונית, monitoring module ו-monitoring cloud כאשר שני המודולים מחוברים. המודול הראשון מבקר את הפעילות בכלי הרכב באמצעות חוקי בקרה כאשר חוקי הבקרה מתעדכנים כל העת מהענן בהתאם לצרכים. "ע"י שימוש במערכות החדשות של החברה, לאחר שהתגלו ההתקפות שלא ניתן לזהות באמצעות מודולי ניטור קיימים, המערכות יכולות למנוע התקפות חדשות על ידי עדכון כללי הניטור מענן הניטור," נכתב בהודעת החברה.

מאפייני המערכת כוללים זיהוי חדירות באמצעות קישורי האינטרנט של המכונית באמצעים ובשיטות שונות. בשלב השני המערכת מסוגלת לגלות פעילות לא תקינה על ה-CAN, המתבצעת בשלב השני של ההתקפה. בשלב זה ניתן לגלות פקודות לא חוקיות ולסנן אותן. בשלב הבא הגילוי מבוצע כבר בתוך מערכת התקשורת הפנימית של כלי הרכב ומכשירים המחוברים אלהי דוגמת ECU של רכיבים שונים. מאפיין רביעי הוא טיפול במערכת הענן, עיבוד של נתונים בהיקף גדול וטיפול באלה שמזוהים כחריגים ומסוכנים.

פנסוניק תחשוף המערכת החדשה במספר תערוכות בתקופה הקרובה.

בשנים האחרונות  נודעה פנסוניק בעיקר כשותפה של טסלה בפיתוח הגיגהפקטורי, מפעל הענק למצברי ליתיום-יון, שהקמתו מושלמת בתקופה זו בנבאדה, ארה"ב.

כותרות היום

עשו מנוי לניוזלטר של אוטוניוז
עשו מנוי לניוזלטר וקבלו את כל העידכונים
תודה על עשיית המנוי. עליך לאשר את כתובת האימייל כדי שנוכל לשלחו אליכם. אנא בדקו את האימייל ובצעו את ההוראות.
אנחנו מכבדים את פרטיותכם. לעולם לא נעביר את פרטיכם לצד שלישי
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin