סופר מחשוב: Nvidia מציגה סופר קומפיוטר לנהיגה אוטונומית רמה 5

  • מפתחת המוליכים למחצה הציגה פלטפורמה חדשה לנהיגה אוטונומית.
  • בשלב ראשון מיועדת לרובוטקסי, בעלת יכולת עיבוד נתונים גבוהה פי 10 מהדור הנוכחי
  • המערכת תהיה זמינה החל מהחצי השני של 2018.
ג'נסן הואנג מדבר ב-GTC במינכן (אנבידיה)

אוטוניוז, 10.10.2017 – Nvidia, מפתחת המוליכים למחצה, הודיעה על פיתוח סופר מחשב לנהיגה אוטונומית ברמה 5, הרמה הגבוהה ביותר. את ההודעה מסר ג'נסן הואנג, ה-CEO של החברה באחד מאירועי ה-GTC Tour של החברה שנערך במינכן. הואנג נמצא בסבב עולמי, שהחל בחודש שעבר בבייג'ינג, הגיע כעת למינכן, יגיע בשבוע הבא לתל אביב ויסתיים בטייפה, וושינגטון וטוקיו.

במינכן הציג היום (ג') הואנג את ה-PX Pegasus, הגירסה החדשה של אנבידיה לפלטפורמת נהיגה. הפלטפורמה החדשה מסוגלת לבצע 320 טריליון פעולות בשניה לעומת 30 טריליון של הפלטפורמה הנוכחית ה-Drive PX 2.

הפגאסוס מיועד בשלב זה לשרת רובו-טאקסי במערכת שתכלול, לפי מצגת שהופיע מאחורי הואנג 10 מצלמות, סוגים שונים של ליידאר, יכולת יצירת מפה HD, יכולת תכנון נתיב התקדמות ועוד.

"NuTonomy בונה עבור רמה 5 ופגאסוס היא סוג של פלטפורמת שתידרש לתמוך בסוגים אלה של מערכות," אמר בהודעה לעיתונות קרל איגנמה, ה-CEO של NuTonomy, החברה המפעילה כבר מכוניות אוטונומיות בסינגפור

הואנג מציג את הרובוטקסי (Nvidia)

"אחרי פלטפורמת הדור הראשון, הבנו שאנחנו צריכים הרבה יותר ביצועים," צוטט כאומר באוטומוטיב ניוז דני שפירא, מנהל האוטומוטיב באנבידיה. "זה מחשב-על אמיתי למכונית." לדברי שפירא הפלטפורמה היא בגודל של לוחית רישוי והיא תחסוך "אלפי וואטים" בצריכת חשמל בהשוואה לצריכת החשמל של מכוניות כיום.

דרישות המחשוב במכונית ללא נהג יהיו גבוהות בקלות פי 50 עד פי 100 מאשר המערכות המתקדמות ביותר היום מסוגלות לספק, אמר הואנג בהרצאתו. אנבידיה גם תשחרר קיט לפיתוח תוכנה Nvidia Drive IX, לטכנולוגיות ה-AI לנהיגה. הקיט יאפשר להבין נתוני חיישנים ממצלמות ומיקרופונים ולקרוא הבנות פנים כדי לזהות עייפות נהג. לפי ההודעה לא מדובר בהיתוך נתונים מלא.

הואנג הדגים במהך ההרצאה סימולציה לפיתוח מכוניות אוטונומיות המאפשרת נהיגה של 300,000 מייל (480,000 ק"מ) בשלוש שעות בלבד באמצעות מערכת 8 Nvidia DGX. בתוך יומיים מערכת זו מסוגלת לנהוג בכל כבישי ארה"ב, לדברי הואנג.

הפלטפורמה החדשה תושק בחצי השני של 2018 וניתן יהיה לשדרג את ה-Drive PX 2 לפגאסוס.

הפלטפורמה החדשה מסוגלת לנהוג 480,000 ק"מ בחמש שעות (Nvidia)

כותרות היום

עשו מנוי לניוזלטר של אוטוניוז
עשו מנוי לניוזלטר וקבלו את כל העידכונים
תודה על עשיית המנוי. עליך לאשר את כתובת האימייל כדי שנוכל לשלחו אליכם. אנא בדקו את האימייל ובצעו את ההוראות.
אנחנו מכבדים את פרטיותכם. לעולם לא נעביר את פרטיכם לצד שלישי
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin