נהיגה אוטונומית: באיידו משקיעה 1.5 מיליארד דולר ומשנה אסטרטגיה

  • ענקית החיפוש הסינית מנסה להתחרות בואיימו של אלפאבית.
  • משתמשת בקוד פתוח ומאפשרת למפתחים חיצוניים להשתתף בפרויקט.
  • נתקלת בקשיים בניסויי כביש בסין.
מערכת נהיגה אוטונומית שפותחה ע"י Momenta על בסיס אפולו 1.5 של באיידו (באיידו)

אוטוניוז, 27.09.2017 – באיידו, מנוע החיפוש הסיני, השיק לאחרונה קרן בהיקף של 1.52 מיליארד ד' לפיתוח כלי רכב לנהיגה עצמית. בכך מגבירה באיידו את פעילותה בתחום, בניסיון להתחרות בענקיות אינטרנט וטכנולוגיה, כמו ואיימו, שבשליטת אלפאבית, אובר וחברות נוספות במרוץ אחר המכונית האוטונומית. באיידו מקיימת את פרויקט המכונית האוטונומית בשם אפולו מזה מספר שנים. לאחרונה היא הודיעה שאפולו תשקיע בשלוש השנים הקרובות ב-100 פרויקטים של נהיגה אוטונומית סכום שלא פורסם. פרויקט אפולו נועד ליצור טכנולוגיה לכלי רכב אוטונומיים לחלוטין. באיידו טוענת שהטכנולוגיה תהיה מוכנה לשימוש בעיר ב-2020.

לאחרונה שחררה באיידו את אפולו 1.5, הדור השני של תוכנת הרכב האוטונומית בקוד פתוח. כדי להתחרות בואיימו פתחה באיידו באפריל האחרון את טכנולוגיית הנהיגה האוטונומית שהיא פיתחה לצדדים שלישיים. בעקבות שחרור אפולו 1.5 שותפים יכולים לעשות שימוש בטכנולוגיית של תפיסת מכשולים, מפות בהיי-דפינישן ומאפיינים נוספים החשובים לנהיגה אוטונומית.

כך למשל סטראטאפ סיני בשם Momenta התבסס על אפולו 1.5 כדי לפתח כלי רכב אוטונומי המסוגל לזהות נתיבי דרך בתנאים קשים, הולכי רגל ורוכבי אופניים ולקבל החלטות לביצוע. "הטכנולוגיה הפתוחה של אפולו 1.5 תסייע למפתחים במהירות וביעילות לתת רכב נהיגה אוטומטי את היכולת של זיהוי מכשול, תכנון החלטה ויכולות אחרות," כתבה באיידו באתר פרויקט אפולו.

בין השותפים לפרויקטים של באיידו נמצאות Nvidia, מפתחת המוליכים למחצה, ומפיקת המפות TomTom NV. באיידו מסרה שיש לה כבר 70 שותפים בתעשיית הרכב, אך לא פרטה כמה מהם יצרניות מכוניות סיניות מקומיות, מהן יש עשרות, וכמה מהן חברות בינלאומיות ידועות.

בפיתוח מערכת נהיגה אוטונומית באיידו נתקלת בביורוקרטיה הסינית שאינה ממהרת לאפשר למפתחות מערכות נהיגה אוטונומיות לבצע ניסויים על כבישים מהירים.

כותרות היום

עשו מנוי לניוזלטר של אוטוניוז
עשו מנוי לניוזלטר וקבלו את כל העידכונים
תודה על עשיית המנוי. עליך לאשר את כתובת האימייל כדי שנוכל לשלחו אליכם. אנא בדקו את האימייל ובצעו את ההוראות.
אנחנו מכבדים את פרטיותכם. לעולם לא נעביר את פרטיכם לצד שלישי
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin