מצברים למכוניות: LG Chem מקימה בפולין מפעל למצברי מכוניות חשמליות

  • המפעל מוקם בהשקעה של 350-400 מיליון דולר.
  • יספק מצברים לתעשיית הרכב האירופית שתלויה היום ביבוא מאסיה.
  • מפעלים נוספים מוקמים ומתוכננים לקום באירופה.
בכירים מ-LG Chem ומממשלת פולין בטקס הנחת אבן הפינה למפעל החדש (LG Chem)

אוטוניוז, 13.10.2017 – יצרנית המצברים הקוריאנית LG Chem החלה בהקמת מפעל לייצור מצברים בפולין בהשקעה של מעל מיליארד ד'. הקמת המפעל אמורה להיות מושלמת בסוף 2018 והוא יהיה בעל יכולת ייצור, ככל הנראה, של כל רכיבי המצבר חשמלי לכלי רכב החל מתאים חשמליים ועד להרכבת המצבר עצמו. לפי הודעת LG Chem בהקמת המפעל יושקעו כ-353 מ' ד'. לפי הודעת הסוכנות לפיתוח תעשייתי של פולין (ARP) בהקמת המפעל תשקיע LG Chem כ-385 מ' ד' ותעמיד ערבויות בסך 770 מ' ד'. המפעל המוקם בוורצלב, לא רחוק מהגבול הגרמני, יהיה, לפי הודעת החברה, מפעל המצברים החשמליים למכוניות הגדול באירופה, עם יכולת ייצור מצברים ל-100,000 מכוניות בשנה עם טווח נסיעה של 320 ק"מ למכונית. מצברים בגודל כזה מותקנים היום במכוניות חשמליות קומפקטיות דוגמת שברולט בולט וטסלה מודל 3. אולם סך כל היקף הייצור במפעל יהיה קטן יחסית, כ-10% מיכולת הייצור של הגיגהפקטורי שמקימות טסלה ופנסוניק בארה"ב.

נקודת תורפה אסטרטגית

אירופה חסרה היום באופן כמעט מוחלט כושר ייצור של מצברי ליתיום-יון למכוניות חשמליות, חסרון הפוגע ביבשת ברמה אסטרטגית. המפעל ש-LG Chem החלה בהקמתו, הוא עדיין מפעל קטן ורחוק מלספק את הביקושים הצפויים של תעשיית הרכב האירופית בעשור הקרוב, כפי שהם עולים מתוך תוכניות פיתוח, ייצור ושיווק של מכוניות חשמליות ומחושמלות של יצרניות הרכב.

באירופה מפותחים פרויקטים אחרים לייצור מצברים חשמליים. סמסונג התחילה בהקמת מפעל מצברים למכוניות חשמליות בהונגריה, שייצר מצברים ל-50,000 מכוניות בשנה; נורת'וולט מקימה מפעל גדול בשבדיה; TerraE הוא קונסורציום גרמני השואף להקים מפעל בעל יכולת ייצור שנתית של 34 גיגהוואט/שעה; קבוצת דיימלר הודיעה על תוכניתה להרחיב מפעל ליצור מצברים למכוניות חשמליות; קבוצת פולקסווגן שוקלת אף היא הקמת מפעל למצברי ליתיום-יון למכוניות.

מפעל רביעי

המפעל בפולין יהיה הרביעי של LG Chem לייצור מצברי ליתיום-יון למכוניות חשמליות. שלושה מפעלים אחרים הוקמו בדרום קוריאה, ארה"ב וסין ולדברי החברה היא מכסה היום 90% מאזורי הייצור של כלי רכב חשמליים. הייצור במפעל בפולין מיועד לשוק האירופי.

"אנחנו נהפוך את מפעל מצברי המכוניות החשמליות בפולין למכה של ייצור הסוללות לכלי רכב חשמליים ברחבי העולם," אמר בטקס הנחת אבן הפינה למפעל יו.בי לי, נשיא LG Chem פולין.

כותרות היום

עשו מנוי לניוזלטר של אוטוניוז
עשו מנוי לניוזלטר וקבלו את כל העידכונים
תודה על עשיית המנוי. עליך לאשר את כתובת האימייל כדי שנוכל לשלחו אליכם. אנא בדקו את האימייל ובצעו את ההוראות.
אנחנו מכבדים את פרטיותכם. לעולם לא נעביר את פרטיכם לצד שלישי
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin